Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pseudokibice
28.10.2013 12:17

Ponad 60 pseudokibiców odpowie za zakłócenie meczu

Młodzi mężczyźni po zdjęciu bramy z zawiasów, nie płacąc za bilety, weszli na teren stadionu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)

Jak poinformowała podkarpacka policja, około grupa pseudokibiców przyjechała na mecz do Leska z terenu powiatu sanockiego. Mimo wezwań do zakupu biletów, mężczyźni podeszli do zamkniętej bramy stadionu, ściągnęli ją z zawiasów i weszli na stadion. Po meczu opuścili stadion skacząc przez płot i próbując schronić się na terenie ogródków działkowych.

Policjanci z Leska wspomagani przez funkcjonariuszy z Ustrzyk Dolnych i Sanoka wylegitymowali w sumie pięćdziesięciu ośmiu mężczyzn, w wieku od 16 do 37 lat. Wszyscy odpowiedzą za wykroczenie, jakim jest wejście na mecz bez zakupienia biletów.

Wśród pseudokibiców było czternastu nieletnich - oni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Czytaj więcej w Money.pl
MSW: Problem kibolstwa nierozwiązany _ - Celem MSW jest ochrona kibiców i dbanie, by można było przeżywać widowiska sportowe - _ zadeklarował Marcin Jabłoński, wiceminister MSW
To oni wywieszali antylitewskie transparenty Za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z jej przynależnością narodową grozi im kara do trzech lat więzienia.
Pseudokibice usłyszeli zarzuty. Grozi im... Zatrzymani są w wieku 18 do 27 lat. To mieszkańcy Oświęcimia i okolic.
Dostali zakaz wstępu na imprezy masowe Siedem osób usłyszało wyroki za zakłócanie porządku publicznego o charakterze chuligańskim. Sąd orzekł wobec nich kary grzywny oraz dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe.
Tagi: pseudokibice, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz