Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imigranci
26.12.2014 14:37

Ponad 1300 nielegalnych imigrantów przypłynęło do Włoch

Zostaną oni umieszczeni w ośrodku dla uchodźców koło miasta Ragusa na Sycylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MARINA MILITARE)

Ponad 1300 nielegalnych imigrantów z Afryki przybyło w ciągu kilkunastu godzin na wybrzeża Włoch. Pomocy udzieliły im okręty włoskich sił zbrojnych i statki handlowe.

Około 400 imigrantów na wielkiej łodzi dryfującej w Cieśninie Sycylijskiej otrzymało pomoc od załogi włoskiego okrętu, który zabrał ich na pokład. Zostaną oni umieszczeni w ośrodku dla uchodźców koło miasta Ragusa na Sycylii.

W czwartek włoscy żołnierze i marynarze z dwóch statków handlowych pomogli ponad 900 imigrantom z Afryki płynącym w kierunku wybrzeży Sycylii. Na pokładzie włoskiego okrętu Etna, na który ich zabrano, jedna z imigrantek urodziła dziecko. Jednostka z uciekinierami wyruszyła do portu w Mesynie.

Oficjalnie z początkiem listopada włoskie siły zbrojne zakończyły operację patrolowania Morza Śródziemnego, w trakcie której zabierały na pokład nielegalnych imigrantów z łodzi i statków płynących z Afryki. Wydarzenia świątecznych dni potwierdzają jednak, jak się zauważa, że ta niezbędna pomoc ratowania uciekinierów z zagrożonych zatonięciem łodzi jest kontynuowana. Oficjalnie odpowiedzialność za tę akcję przejęła Unia Europejska, która rozpoczęła prowadzoną na znacznie mniejszą skalę operację Tryton.

Od początku roku 2014 na włoskie wybrzeża dotarło około 100 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Czytaj więcej w Money.pl
Włosi uratowali 4 tysiące emigrantów Nasila się exodus z Afryki, a wraz z nim kryzys imigracyjny.
Uratowali 100 tys. imigrantów. Koniec operacji Operacja ta rozpoczęła się w październiku zeszłego roku po tym, gdy w dwóch katastrofach łodzi z nielegalnymi imigrantami z Afryki w rejonie Lampedusy zginęło prawie 400 osób.
Manifestacje Włochów przeciwko imigrantom Tysiące osób we włoskich miastach wzięły udział w demonstracjach przeciw nielegalnym imigrantom, zorganizowanych przez partie prawicowe z Ligą Północną na czele. Doszło do przepychanek z uczestnikami kontrmanifestacji przeciw rasizmowi i ksenofobii.
Tagi: imigranci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz