Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tytoń
29.08.2013 11:59

Pomorskie: Zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Gdyni w wieku od 30 do 47 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pomorska policja i straż graniczna zlikwidowały nielegalną fabrykę tytoniu, która działała na terenie powiatu wejherowskiego. Zatrzymano trzech mężczyzn i zarekwirowano prawie tonę wyrobów tytoniowych.

Jak poinformowało biuro prasowe pomorskiej policji, zatrzymani to trzej mieszkańcy Gdyni w wieku od 30 do 47 lat. Wszystkim postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania nielegalnego tytoniu. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Do sądu trafił już wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

W nielegalnej fabryce znaleziono ponad 800 kg krajanki tytoniowej, ponad 180 kg nieprzerobionego tytoniu oraz maszyny do cięcia, suszenia oraz aromatyzowania tytoniu. Wartość przejętego towaru oszacowano na około 400 tys. zł. Policja podała też, że sprzedając tytoń przestępcy naraziliby Skarb Państwa na stratę około pół miliona złotych z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

Zatrzymań dokonali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze CBŚ i straży granicznej. Na terenie przeszukiwanej posesji zabezpieczono też kradziony samochód wart około 30 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Tytoń mieszali w betoniarce. Wpadli z 1,5 tony Przy wprowadzeniu towaru do obrotu, szacunkowa wartość uszczuplenia dla Skarbu Państwa wyniosłaby pół miliona złotych.
CBŚ rozbiło gang. Handlowali papierosami W garażach woj. śląskim funkcjonariusze znaleźli ok. miliona nielegalnych papierosów, zatrzymali ośmiu podejrzanych.
Policja przechwyciła 700 kg nielegalnego tytoniu Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa policja szacuje na kwotę blisko pół mln zł. Natomiast wartość zabezpieczonego w tej sprawie mienia m.in. maszyn i tytoniu to blisko 170 tys. zł.
Tagi: tytoń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz