Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomorskie: Wyrok w sprawie pseudokibiców, którzy napadli na uczniów

0
Podziel się:

Wszystkie kary zasądzone zostały w zawieszeniu: w dwunastu przypadkach - na trzy lata, a w jednym - na cztery.

Pomorskie: Wyrok w sprawie pseudokibiców, którzy napadli na uczniów
(Willeecole/Dreamstime)

Na kary po roku więzienia w zawieszeniu oraz nawiązki w wysokości 200-800 zł zostało skazanych dziś w Kościerzynie (Pomorskie) 13 pseudokibiców, którzy w marcu br. napadli na uczniów udających się na mecz Lechii Gdańsk.

Jak poinformowała prezes Sądu Rejonowego w Kościerzynie Małgorzata Peplińska, 13 młodych ludzi w wieku od 17 do 20 lat otrzymało kary po roku więzienia. Wszystkie kary zasądzone zostały w zawieszeniu: w dwunastu przypadkach - na trzy lata, a w jednym - na cztery.

Wobec oskarżonych orzeczono też nadzór kuratorski oraz nawiązki w wysokości od 200 do 800 zł (w sumie 5,5 tys. zł), które trafią do jednego z dwóch uczniów poszkodowanych w trakcie napaści. Czwórka skazanych ma też dodatkowo zapłacić nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Do napaści doszło w marcu br. w miejscowości Liniewo na Kaszubach. Do stojących przy autokarach uczniów miejscowego zespołu szkół (w wieku od 10 do 16 lat), wybierających się do Gdańska na mecz Lechii Gdańsk, podbiegło kilkunastu młodych mężczyzn zamaskowanych kapturami i szalikami. Wykrzykując nazwę Arki Gdynia - klubu piłkarskiego, którego kibice są zwaśnieni z kibicami gdańskiej Lechii, napastnicy uderzyli dwóch uczniów, a innemu zabrali szalik z barwami klubowymi Lechii. W ciągu dwóch dni od zdarzenia policja zatrzymała pseudokibiców, którymi okazali się mieszkańcy Kościerzyny i okolic.

W czasie przesłuchań w prokuraturze napastnicy nie potrafili wyjaśnić powodów swojego postępowania, niektórzy tłumaczyli się głupotą. Wszyscy przyznali się do winy, wyrazili skruchę i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżą Tymoszenko o udział w zabójstwie Zarzut udziału Tymoszenko w zabójstwie zostanie jej postawiony, gdy tylko zakończy ona leczenie szpitalne.
To on odpowiada za korupcję w polskiej piłce? Proces, w którym ma uczestniczyć Fryzjer nie może rozpocząć się od ponad pół roku, ponieważ nie ma opinii lekarskiej na temat zdrowia Ryszarda F.
Wyrok w wielkim procesie "Pruszkowa" Prokuratura żąda dla niemal 40 oskarżonych kar od 15 lat więzienia do roku w zawieszeniu. Obrona podważa prawdomówność świadków koronnych i chce uniewinnień.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)