Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc finansowa dla Ukrainy. Potrzeba 4 miliardów dolarów

0
Podziel się:

Nowe władze w Kijowie poinformowały już o swoich potrzebach finansowych Komisję Europejską.

Nowy rząd na Ukrainie
Nowy rząd na Ukrainie (PAP/EPA/ANDREW KRAVCHENKO)

Według agencji Reutera, nowe władze w Kijowie poinformowały już o swoich potrzebach finansowych Komisję Europejską. Wysłały również wniosek o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Wiadomo, że Komisja od kilku dni rozmawia z MFW oraz europejskimi bankami w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy. Na razie Bruksela zapowiedziała przekazanie w najbliższych tygodniach ponad miliarda euro z unijnego budżetu. Jeśli chodzi o negocjacje w sprawie pozostałych pożyczek, Komisja nie udziela informacji.

Rzecznik Komisji Europejskiej Olivier Bailly, pytany o konkretne, unijne wsparcie, nie chciał mówić na razie o żadnych sumach. Jak poinformował, rozmowy w tej sprawie się toczą. _ - My analizujemy różne warianty pomocy i dopiero kiedy zakończymy, będziemy mogli podać konkretną kwotę _ - wyjaśnił.

Kilka dni temu urzędnicy w Brukseli mówili nieoficjalnie, że pakiet pomocowy mógłby wynieść do 20 miliardów euro, ale będzie uzależniony od reform. Toczą się też rozmowy z Komisji Europejskiej z Ukrainą w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej i porozumienia o wolnym handlu. Władze w Kijowie chcą, by doszło do tego już w marcu, ale Komisja zamierza poczekać na wynik majowych wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Austria zamraża Ukraińcom konta bankowe Sankcjami dotknięte zostały osoby podejrzane o łamanie praw człowieka i korupcję.
Ekspert: jest szansa dla Ukrainy bliżej Europy - _ Trzeba spokojnie się przyjrzeć rozwojowi sytuacji, mając nadzieję, że powstaje rząd, który poradzi sobie w tych skrajnie trudnych warunkach _ - uważa prezes Towarzystwa Ukraińskiego.
Ukraińcy nie chcą przyjeżdżać do Polski Wzmożonego napływu naszych wschodnich sąsiadów nie było także podczas "pomarańczowej rewolucji".
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)