Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla ofiar huraganu Sandy. Obama podpisał ustawę

0
Podziel się:

Prezydent Barack Obama podpisał wczoraj, tuż po powrocie z wakacji na Hawajach, ustawę o pomocy dla ofiar huraganu Sandy.

Pomoc dla ofiar huraganu Sandy. Obama podpisał ustawę
(The U.S. Army/CC/Flickr)
bECKVmJN

Prezydent Barack Obama podpisał wczoraj, tuż po powrocie z wakacji na Hawajach, ustawę o pomocy dla ofiar huraganu Sandy. Pakiet pomocowy o wartości 9,7 mld dolarów był pierwszą ustawą uchwaloną przez nowy Kongres.

Izba Reprezentantów w piątek zatwierdziła ustawę stosunkiem głosów 354-67. Senat przyjął ją jednogłośnie. W wyższej izbie Kongresu nie było nawet debaty poprzedzającej głosowanie. Dwa dni wcześniej republikański przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner zablokował głosowanie nad wersją ustawy uchwaloną 28 grudnia przez Senat. Decyzja ta była ostro krytykowana przez ustawodawców z obu partii z północno-wschodnich stanów, które najbardziej ucierpiały po uderzeniu pod koniec października huraganu Sandy.

Dzięki ustawie Federalna Agencja Zarządzania Federalnego (FEMA) będzie mogła przekazać środki na wypłatę odszkodowań dla osób, których domy zostały zniszczone przez wichurę i fale powodziowe będące efektem uderzenia huraganu Sandy. Do zajmującej się tym rządowej agencji ubezpieczeń od skutków powodzi (National Flood Insurance) trafiło ponad 140 tys. wniosków o wypłatę odszkodowań. FEMA ostatnio ostrzegła, że bez uchwalenia pakietu pomocowego przez Kongres nastąpią opóźnienia w wypłacie odszkodowań, bo agencji kończą się pieniądze.

bECKVmJP

Po uderzeniu huraganu Sandy pod koniec października tysiące ludzi w stanach Nowy Jork i New Jersey straciły dach nad głową. Wiele budynków położonych nad oceanem zostało poważnie zniszczonych. Śmierć na skutek żywiołu poniosło co najmniej 130 osób. 15 stycznia Kongres zajmie się większym pakietem pomocowym o wartości 51 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą pomóc ofiarom huraganu Sandy? Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner zablokował głosowanie nad przyjętym w piątek przez Senat pakietem pomocowym dla ofiar huraganu Sandy.
"12.12.12.". Koncert obejrzą 2 miliardy ludzi Dwa miliardy ludzi mają za pośrednictwem telewizji, radia i internetu słuchać i oglądać koncert gwiazd pop i rocka dla ofiar huraganu Sandy.
Polacy sprzątają po huraganie Sandy W całych Stanach Zjednoczonych huragan zabił ponad sto osób. Tylko w stanie Nowy Jork straty szacowane są przez władze na 33 miliardy dolarów.
bECKVmKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)