Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc dla Ukrainy. Polski konwój dojechał do Charkowa

0
Podziel się:

Dystrybucja darów rozpocznie się we wtorek w kilku punktach obwodu charkowskiego i będzie istotnym wsparciem dla uchodźców.

Pomoc dla Ukrainy. Polski konwój dojechał do Charkowa
(PAP/EPA)

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się w obwodzie charkowskim rozdział _ Polskiej Pomocy _ dla uchodźców z Ługańska ogarniętego prorosyjską rebelią. Dary o wartości około miliona dolarów dotarły do Charkowa w konwoju Państwowej Straży Pożarnej.

Dystrybucja darów rozpocznie się we wtorek w kilku punktach obwodu charkowskiego i będzie istotnym wsparciem dla uchodźców, ponieważ ludzie ci zostali zmuszeni do porzucenia swego całego dobytku.

Przedstawiciel Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Rafał Farbisz zauważa, że w skali całej Ukrainy obwód charkowski przyjął największą liczbę uchodźców. - _ Mam nadzieję, że to jest początek dobrej współpracy w przyszłym roku _ - dodaje.

Opisując reakcję lokalnych władz Charkowa na przybycie konwoju humanitarnego z Polski, rozmówca Radia podkreśla: _ Władze były zaskoczone i przyjęły ją z wdzięcznością _.

Farbisz przyznaje jednocześnie, że bezproblemowy przyjazd konwoju jego organizatorzy zawdzięczają ustaleniom na wyższym niż lokalny szczeblu. - _ Cała koordynacja transportu działa się na szczeblu Kijów-Warszawa _ - wyjaśnia.

W ramach _ Polskiej Pomocy _ nasz kraj remontuje ośrodek _ Romaszka _, dawny obóz pionierski w Charkowie, który już na święta Bożego Narodzenia obchodzone według tradycji wschodniej na początku stycznia przyjmie około 400 uchodźców.

Czytaj więcej w Money.pl
Konwój już na Ukrainie. Sprawna odprawa Konwój z pomocą dla Ukrainy wyruszył z Warszawy wczoraj wieczorem. 36 ciężarówek wiezie do Charkowa 150 ton ładunku, m.in. żywność i środki higieniczne.
UE przekaże temu krajowi ponad pół mld euro Wspólnota przekaże 500 mln euro pomocy makrofinansowej oraz 55 mln euro na finansowanie rozwoju polityki regionalnej.
Wojna na Ukrainie. RPO wystąpiła z inicjatywą pomocy humanitarnej Chodzi o dary dla osób, które straciły domy i pozostają, w trudnych warunkach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)