Notowania

Przejdź na
łukaszenka
20.07.2014 17:29

Pomnik Hugo Chaveza stanie w nowej dzielnicy Mińska

Za rządów Chaveza Białoruś nawiązała ścisłą polityczną i gospodarczą współpracę z bogatą w ropę Wenezuelą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Będzie się znajdował w parku nazwanym imieniem zmarłego prezydenta Wenezueli. Zmarły w ubiegłym roku prezydent Wenezueli był osobą niezwykle cenioną przez białoruskie władze.

Park i pomnik Hugo Chaveza powstaną w nowej dzielnicy mieszkaniowej Mińska o nazwie Kamienna Horka. Znajduje się ona w zachodniej części miasta. Białoruskie media poinformowały, że do pomnika Chaveza będą prowadziły trzy drogi. Główna z nich będzie zapewne wykorzystywana podczas oficjalnych uroczystości.

Zmarły w ubiegłym roku prezydent Wenezueli był osobą niezwykle cenioną przez białoruskie władze. Prezydent Aleksander Łukaszenka nazwał go _ najlepszym przyjacielem _ i _ bratem _ Białorusi. Za rządów Chaveza Białoruś nawiązała ścisłą polityczną i gospodarczą współpracę z bogatą w ropę Wenezuelą.

Prezydenci Chavez i Łukaszenka doskonale się rozumieli i wielokrotnie spotykali. Po śmierci Chaveza na Białorusi są organizowane okolicznościowe koncerty i wystawy przypominające postać byłego prezydenta Wenezueli.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca deklaracja prezydenta Białorusi - _ Są nam potrzebne ręce do pracy. Chętnych jest bardzo wielu _ - mówi prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka.
Łukaszenka za jednością terytorium Ukrainy Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy.
Białoruś za zjednoczeniem z Rosją Wzrosły notowania Łukaszenki, zaś spadło dla opozycji.
Tagi: łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz