Notowania

aleksander grad
20.11.2008 11:33

Polskie Radio vs. Grad: będzie ugoda?

Polskie Radio wytoczyło ministrowi proces o ochronę dóbr osobistych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Jest szansa na ugodę w procesie o ochronę dóbr osobistych spółki, jaki Polskie Radio wytoczyło ministrowi skarbu. *

Proces jest następstwem wypowiedzi, której minister skarbu Aleksander Gradudzielił w kwietniu Radiu ZET. Pytany wówczas, czy odwołałby prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego, odpowiedział: _ patrząc na to, co się dzieje w radiu, wewnątrz zarządu, na to, w jaki sposób dochodziło do fałszowania protokołów z posiedzeń zarządu, też bym to zrobił _.

Jak powiedziała reprezentująca PR mec. Katarzyna Okurowska, _ trudno na razie jest mówić o szczegółach ewentualnej ugody _. _ Ale stanowisko jest takie, że chcemy rozmawiać _ - dodała.

Z kolei pełnomocnik ministra skarbu, mec. Beata Sochańska powiedziała dziennikarzom, iż została zaskoczona takim stanowiskiem strony przeciwnej i na razie nie zna stanowiska ministerstwa w sprawie ewentualnego zawierania ugody.

W procesie, który toczy się od początku października, Polskie Radio domaga się od ministra przeprosin w _ Gazecie Wyborczej _, _ Newsweeku _ oraz w internecie. Ministerstwo wnosi o oddalenie pozwu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Grad prześwietli Polskie Radio ]( http://news.money.pl/artykul/grad;przeswietli;polskie;radio,62,0,386110.html )
* [ Czabański pozywa ministra skarbu ]( http://news.money.pl/artykul/czabanski;pozywa;ministra;skarbu,175,0,358575.html )
* [ Zarząd TVP bez absolutorium ]( http://news.money.pl/artykul/zarzad;tvp;bez;absolutorium,70,0,352838.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: aleksander grad, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz