Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
la repubblica
21.10.2014 10:11

"Polskie obozy koncentracyjne". Wpadka włoskiej gazety

To kolejny taki błąd we włoskich mediach mimo licznych protestów i monitów ze strony polskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Santiago Richard/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Dziennik _ La Repubblica _ nazwał dzisiaj Auschwitz _ byłym polskim obozem koncentracyjnym _. To kolejny taki błąd we włoskich mediach mimo licznych protestów i monitów ze strony polskiej. Ambasada RP zapowiedziała interwencję w redakcji.

Określenie _ były polski obóz koncentracyjny _ znalazło się w zamieszczonej w rzymskim dzienniku relacji z podróży edukacyjnej do Auschwitz grupy ponad 144 licealistów z Wiecznego Miasta wraz z burmistrzem włoskiej stolicy Ignazio Marino.

W artykule mowa jest także o tym, że dyrekcja muzeum zwróciła się do strony włoskiej o usunięcie instalacji przygotowanej w latach 80. przez włoskich artystów w pawilonie 21. Uznano, że praca ta nie spełnia kryteriów edukacyjnych i przypomniano, że wśród licznych wizerunków jest tam też sierp i młot.

Ambasada RP w Rzymie wielokrotnie protestowała w listach do redakcji przeciwko używaniu sformułowania _ polski obóz _, wyjaśniając, że jest to były niemiecki nazistowski obóz zagłady. Sformułowanie to pojawia się we włoskich mediach prawie zawsze przy okazji _ podróży pamięci _, z jakimi młodzi Włosi udają się do Auschwitz. Wyjazdy organizowane są od 20 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin proponował rozbiór? Sikorski wyjaśnia Wczoraj pojawiły się doniesienia, że były szef MSZ w rozmowie z portalem Politico stwierdził między innymi że w 2008 roku Władimir Putin mówił Donaldowi Tuskowi o podziale Ukrainy.
W tej branży nie brakuje miejsc pracy Odradzająca się w Radomiu profesja zaczyna cierpieć na deficyt wykwalifikowanych pracowników.
Katastrofa demograficzna. Jak jej zapobiec? Prognoza ludności na lata 2014-2050 przewiduje, że liczba mieszkańców Polski będzie systematycznie malała i w 2050 r. spadnie do 33 mln 950 tys. osób.
Tagi: la repubblica, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz