Notowania

więzienie
08.06.2009 15:11

Polski wymiar sprawiedliwości najlepszy w Europie

Konkurs zorganizowała Rada Europy i Komisja Europejska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Konkurs zorganizowała Rada Europy i Komisja Europejska. Do konkursu należało zgłaszać innowacyjne projekty z zakresu działania służby więziennej.

Nasz kraj wystartował z programem _ Wolontariat skazanych w Polsce _. W uznaniu sukcesów, jakie przynosi realizowany w polskich więzieniach projekt, nasza służba otrzymała nagrodę - Kryształową Wagę Wymiaru Sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwościAndrzej Czumajest bardzo zadowolony z sukcesu. Zwraca uwagę, że polskie więziennictwo bardzo szybko odkryło skuteczny sposób na resocjalizację więźniów.

Profesor Beata Gruszczyńska z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji podkreśla, że ten innowacyjny pomysł będzie wzorem do naśladowania dla służby więziennej w innych krajach europejskich.

Halina Bortnowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przypomniała, że powodzenie projektu wynika z faktu, że wolontariat zmusza skazanych do osobistego i czynnego udziału w opiece nad osobami cierpiącymi.

Wiceminister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskizauważył, że to kolejny projekt, poprawiający wyniki pracy polskiego więziennictwa, które mimo trudnych warunków odnosi wiele sukcesów:

Nagrodzony projekt obejmuje dziewięć programów, których celem jest resocjalizacja więźniów poprzez pracę z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto wielu skazanych po zakończeniu odbywania kary kontynuuje rozpoczętą w zakładzie karnym pracę wolontariusza.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Płaskoń: Wesoły więzień w szafie ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;wesoly;wiezien;w;szafie,29,0,434461.html )
* [ Miedwiediew: Potrzeba łagodniejszego prawa ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miedwiediew;potrzeba;lagodniejszego;prawa,189,0,408765.html )
* [ 300 mln zł na bransoletki dla skazanych ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/300;mln;zl;na;bransoletki;dla;skazanych,27,0,356123.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: więzienie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz