Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski parlament nie powinien ratyfikować umowy ACTA

0
Podziel się:

Zobacz także, ile procent Polaków jest zdania, że dokument ogranicza wolność w internecie.

Polski parlament nie powinien ratyfikować umowy ACTA
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tak twierdzi 46 procent Polaków. Jeszcze więcej, bo aż 61 procent jest zdania, że dokument ogranicza wolność w internecie. To wyniki sondażu TNS OBOP dla programu _ Forum _ w TVP Info.

Umowę ACTA Polska podpisała w tym tygodniu. To dokument o zapobieganiu handlowi podróbkami. Według autorów porozumienia ma ono zapewnić _ skuteczne dochodzenie i egzekwowanie praw własności intelektualnej _. Zdaniem jego przeciwników dokument ogranicza jednak wolność internetu.

Tak myśli też aż 61 procent badanych przez TNS OBOP. Przeciwnego zdania jest ledwie 17 proc. 22 proc. nie ma zdania. Również większość badanych uważa, że polski parlament nie powinien ratyfikować podpisanej umowy. Takiego zdania jest 46 proc. Polaków. 26 proc. popiera ratyfikację, a 28 proc. nie ma zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 25-26 stycznia 2012 roku na reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku od 18 lat.

Więcej na temat ACTA - czytaj w Money.pl
Tusk: ACTA nie musi być ratyfikowana Premier zapowiada szczegółowe konsultacje oraz drobiazgowe podejście do dokumentu międzynarodowego.
Rząd ustępuje w sprawie ACTA? Najnowsza deklaracja Michała Boniego w sprawie umowy. Chciał odejść.
Ministrowie na dywaniku u Tuska? Kamienie przeciw ACTA W Poznaniu doszło do starć z policją i ataku na siedzibę PO. Czyja głowa poleci?
Hakerzy zaatakowali strony kolejnego rządu Rewolucja w Czechach. Zhakowali strony czeskiego rządu oraz stowarzyszenia zbiorowego zarządzania prawami autorskimi OSA, promującego w Czechach ACTA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)