Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski dyplomata w spotkaniu na szczycie

0
Podziel się:

Nadzwyczajne spotkanie Sikorskiego, Ławrowa i Ban Ki Moona.

Polski dyplomata w spotkaniu na szczycie
(kprm.gov.pl)

Szef MSZ Radosław Sikorski rozmawiał o sytuacji na Ukrainie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oraz sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Moonem - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

_ - Stale analizujemy sytuację i konsultujemy się z partnerami _ - powiedział PAP Wojciechowski. Nie chciał jednak podawać szczegółów rozmów.

Sikorski razem z szefami dyplomacji Francji i Niemiec odegrali kluczową rolę podczas piątkowych negocjacji między prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem, a opozycją. W wyniku rozmów doszło do zawarcia porozumienia, które zakończyło rozlew krwi i ma doprowadzić do wcześniejszych wyborów prezydenckich u naszego sąsiada.

W sobotę sytuacja na Ukraina była bardzo dynamiczna. Parlament przyjął m.in. rezolucję o natychmiastowym uwolnieniu z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. Z kolei Janukowycz ocenił, że decyzje podejmowane przez deputowanych są niezgodne z prawem.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister Sikorski: wzywamy do umiaru _ - Trzymam za słowo stronę rosyjską, że jej też zależy na uspokojeniu sytuacji i na kompromisie - _ podkreślił szef polskiej dyplomacji.
Sikorski: "Ławrow docenia polską wódkę" To reakcja polskiego szefa MSZ na komentarz Sergieja Ławrowa.
Barroso zszokowany, a Rosja przestrzega Zachód Szef Komisji wezwał do natychmiastowego zaprzestania przemocy i stanowczo potępił użycie siły w celu rozwiązania kryzysu politycznego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)