Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski misjonarz Mateusz Dziedzic jest już wolny

0
Podziel się:

Porwany ponad miesiąc temu misjonarz przebywał z innymi uprowadzonymi w buszu.

Polski misjonarz Mateusz Dziedzic jest już wolny
(AP/FOTOLINK/East News)
bFewQqBh

Ksiądz Mateusz Dziedzic jest już wolny. Poinformowała o tym Katolicka Agencja Informacyjna, powołując się na portal internetowy Jeuneafique.com.

Negocjacje rządu Republiki Środkowoafrykańskiej z porywaczami duchownego
zakończyły się sukcesem. Porwany ponad miesiąc temu misjonarz przebywał z innymi uprowadzonymi w buszu. W Polsce negocjacje monitorował specjalny kościelno- rządowy zespół.

W nocy z 12 na 13 października ośmiu uzbrojonych mężczyzn w mundurach wojskowych wtargnęło na misję prowadzoną przez księdza Mateusza. Przedstawili się jako _ Ludzie Miskina _. Uprowadzili kapłana chcąc go wymienić na swego przywódcę trzymanego w więzieniu w Kamerunie. W przypadku polskiego misjonarza nie było mowy o żadnym okupie, tylko o wymianie osoby za osobę.

bFewQqBj
Czytaj więcej w Money.pl
Ile dajemy na tacę? Zaskakujący raport CBOS Spada odsetek Polaków uczestniczących w praktykach religijnych w swojej parafii, wzrasta zaś udział osób praktykujących poza nią - wynika z sondażu CBOS.
Uprowadzili księdza, jego stan coraz gorszy W ciągu tych trzech tygodni ks. Dziedzic był dwukrotnie chory, w tym na malarię - mówi jego współpracownik ks. Leszek Zieliński.
Ksiądz Lemański będzie ponownie ukarany? Musimy mieć pełny obraz całej wypowiedzi - podkreśła arcybiskup Hoser.
bFewQqBK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)