Notowania

grzegorz schetyna
26.01.2015 09:29

Polski minister dotknął Rosjan do żywego

Najostrzej odniósł się do tej kwestii szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, stwierdzając że słowa polskiego ministra są bluźniercze i cyniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UN Geneva/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow<br>

W rosyjskich mediach nie milknie dyskusja o roli Armii Czerwonej w wyzwalaniu Europy. Medialną burzę wywołała wypowiedź szefa polskiej dyplomacji dla pierwszego programu Polskiego Radia. Grzegorz Schetyna stwierdził, że pierwsi jako wyzwoliciele weszli do obozu Auschwitz - Birkenau żołnierze ukraińscy. Najostrzej odniósł się do tej kwestii szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, stwierdzając że słowa polskiego ministra są _ bluźniercze i cyniczne _.

W opinii rosyjskich publicystów, wypowiedź polskiego ministra mocno dotknęła większość Rosjan. Przypominają oni, że zwycięstwa Armii Czerwonej nad hitlerowskimi Niemcami traktowane jest w Rosji jak _ świętość _.

W programach radiowych i telewizyjnych, wypowiedź Grzegorza Schetyny nazwano: lapsusem, nieodpowiedzialną prowokacją i brakiem historycznej wiedzy.

Najostrzej odniósł się do tej kwestii szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, stwierdzając że słowa polskiego ministra są _ bluźniercze i cyniczne _.

Dziś trzy różne rosyjskie agencje prasowe organizują konferencje, w trakcie których omówione zostaną słowa Grzegorza Schetyny, a także rola Armii Czerwonej w wyzwoleniu Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow ostro: "My w taką grę nie gramy" W ocenie rosyjskiego ministra, europejscy politycy wybrali konfrontację zamiast dialogu.
Putin grozi Europie? "Rosja odpowie na presję" W opinii Putina, Rosja nikomu nie grozi i wszystkie sporne kwestie jest gotowa rozwiązywać na drodze negocjacji.
UE utrzyma sankcje wobec Rosji Nie ma też żadnego nowego formatu rozmów z Rosją - poinformował Grzegorz Schetyna.
Tagi: grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz