Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska w czołówce UE. W łamaniu prawa

0
Podziel się:

Polska zajmuje 8.miejsce w Unii, jeśli chodzi o łamanie przepisów unijnych.

Polska w czołówce UE. W łamaniu prawa
(PAP/EPA)
bELuCNwB

Należymy do czołówki państw, które ignorują unijne prawo lub łamią przepisy dotyczące rynku wewnętrznego - wynika z danych opublikowanych w Brukseli. Statystki pokazują, że sytuacja w naszym kraju pod tym względem pogorszyła się w porównaniu z zeszłym rokiem.

Ranking przygotowany przez Komisję Europejską pokazuje, że liczba procedur przeciwko Polsce wzrosła do 65. W całej Unii jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o łamanie przepisów, ale w grupie nowych państw Wspólnoty pozostajemy niechlubnym liderem. Polsce daleko wprawdzie do takich państw starej Unii, jak Włochy, przeciwko którym Bruksela prowadzi 112 postępowań, czy Hiszpanii, która ma ponad 100 procedur karnych. Ale - jak zauważa Komisja Europejska - w tych państwach sytuacja poprawia się z roku na rok.

ZOBACZ TAKŻE:

bELuCNwD

Jeśli chodzi o wdrażanie unijnych dyrektyw, Polska też wypada słabo. Z danych wynika, że tylko 5 krajów nie mieści się w tolerowanym przez Brukselę limicie unijnych przepisów, które nie zostały wdrożone do narodowego prawa, i w tej grupie jest Polska z 33 dyrektywami. Pod tym względem gorszy od nas jest tylko Luksemburg.

bELuCNwJ
bELuCNxe
KOMENTARZE
(0)