Notowania

polska armia
12.11.2014 22:06

Polska armia. Kaczyński powalczy o śmigłowce

Prezes PiS zwrócił uwagę, że helikoptery z Mielca są też tańsze od tych, na które został wyraźnie ustawiony przetarg.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Bielecki)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas środowej konwencji wojewódzkiej tej partii w Rzeszowie powiedział, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, żeby przetarg na dostawę śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii był uczciwy.

_ - Tu na tej ziemi (Podkarpaciu - PAP) produkowane są helikoptery największej światowej klasy; w Mielcu, ale przetarg został tak skonstruowany, a każdym razie tak go zmieniono jeżeli chodzi o warunki w ostatnim czasie, bo dopiero w maju tego roku, że w gruncie rzeczy ta firma, które je produkuje, czyli Sikorsky, jego polska część nie ma szans, ale Świdnik też nie ma szans, bo helikoptery ze Świdnika też reprezentują bardzo wysokie wartości, czyli polska Dolina Lotnicza traci ogromną szansę, bo to są zamówienia na wiele, wiele miliardów złotych, to nie są jakieś drobne sprawy _ - zaznaczył prezes PiS.

Kaczyński zwrócił uwagę, że _ helikoptery z Mielca są też tańsze od tych, na które został wyraźnie ustawiony przetarg _. _ Został ustawiony w imię bardzo złej, niemądrej szkodliwej polityki. To jest polityka, która przyjmuje jako założenie niepodważalne, że kupować broń musimy w Europie. Nie. Jedynym państwem, które jest dla nas realnym sojusznikiem, takim, który może nas rzeczywiście obronić są Stany Zjednoczone _ - podkreślił.

Przed konwencja lider PiS spotkał się sekcją przemysłu lotniczego NSZZ _ Solidarność _. W przetargu oprócz konsorcjum Sikorsky International Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporation i Polskie Zakłady Lotnicze oferujące śmigłowce Black Hawk uczestniczą także: konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest Sp. z o.o. oferujące śmigłowiec EC-725 Caracal oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik proponująca maszynę AW149.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński ostrzega: Nie dajcie się oszukać Tak apelował do Polaków Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Szczecinie. Prezes PiS krytykował 7 lat rządów Platformy Obywatelskiej.
Kopacz usiądzie do stołu z każdym. Nawet z Kaczyńskim Szef PiS natomiast zastanawia się _ o co w tym wszystkim chodzi _.
"Związki PiS ze SKOK-ami?" Prezes na to... Były premier odniósł się w ten sposób do informacji o zatrzymaniu dwóch członków zarządu SKOK-u Wołomin.
Kaczyński chce, by Oświęcim odżył _ Można się wyrwać z cienia Auschwitz. Potrzebna jest tylko dobra energiczna władza _ - podkreśla.
Tagi: polska armia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz