Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Położna skazana za handel dziećmi w szpitalu

0
Podziel się

Sąd w Weinan w środkowych Chinach skazał ją na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata.

Położna skazana za handel dziećmi w szpitalu
(Vlavetal/Dreamstime)
bEpXwkCt

Sąd uznał ją za winną handlu dziećmi i skazał ją na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata. Położna sama przyznała, że wykradała noworodki ze szpitala, gdzie pracowała, i przekazywała je handlarzom żywym towarem.

Kara śmierci w zawieszeniu na dwa lata przeważnie zmieniana jest w Chinach po dwóch latach na dożywocie.

Zhang Shuxia, która pracowała w okręgu Fuping w prowincji Shaanxi (Szensi), mówiła rodzicom nowo narodzonych dzieci, że te zmarły, albo, że miały wady wrodzone lub inne ciężkie choroby i przekonywała ich do oddania swych pociech - wynika ze źródeł sądowych.

bEpXwkCv

Sprawa pozwoliła na wykrycie siatki przestępczej, która działała w kilku chińskich prowincjach. Najpierw lekarka sprzedawała dzieci handlarzom żywym towarem, którzy następnie sprzedawali je dalej po wyższych cenach. W lipcu Zhang zainkasowała 21 600 juanów (3 600 dolarów) za jednego chłopca, który następnie został sprzedany pewnemu małżeństwu w prowincji Henan w środkowych Chinach już za cenę 59 800 juanów (9 900 USD).

W sumie od listopada 2011 r. do lipca 2013 r. kobieta wykradła ze szpitala i sprzedała siedmioro dzieci pośrednikowi, który odsprzedawał je osobom w środkowych i wschodnich Chinach. Sześcioro dzieci udało się odzyskać i trafiło z powrotem do swych rodziców; jedno - porzucone przez rodziców i sprzedane w kwietniu za 1 000 juanów (165 USD), po niedługim czasie zmarło.

Handel dziećmi nie jest rzadkością w Chinach z powodu restrykcyjnej polityki jednego dziecka i nierównowagi demograficznej między obiema płciami.

Czytaj więcej w Money.pl
Pojazdy wojskowe tylko "made in China" Takie polecenie wydał chiński prezydent Xi Jinping siłom zbrojnym.
Rosja i Chiny bliskie nowej umowy gazowej Rosyjski Gazprom i chiński CNPC są bliskie zawarcia porozumienia, na mocy którego odbiorcy we wschodnich Chinach będą otrzymywać gaz z Rosji za 470 dolarów za 1000 metrów sześciennych - informują rosyjskie media.
Dlaczego miasto płonęło przez 9 godzin? Po katastrofalnym pożarze w zabytkowym tybetańskim mieście Dukezong okazało się, że nie działał tam system przeciwpożarowy.
Chiński milioner chce kupić New York Times Dorobił się milionów na wywożeniu odpadów i gruzu z rozbiórek budynków w Chinach. Teraz chce wejść w branżę medialną.
bEpXwkCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)