Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polonia w Niemczech chce być oficjalną mniejszością narodową

0
Podziel się:

Oznaczałoby to ochronę polskiej kultury i języka, a także wsparcie dla Polaków.

Berlin
Berlin (Ricardo Romano/Flickr)
bESpOGut

Wniosek w tej sprawie złożył do niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych Związek Polaków w Niemczech. Oznaczałoby to ochronę polskiej kultury i języka, a także wsparcie dla Polonii.

Pełnomocnik Związku mecenas Stefan Hambura przypomina w piśmie, że jeszcze przed drugą wojną światową w Niemczech żyły setki tysięcy Polaków.

Hambura zwraca uwagę, że mimo powojennych zmian granic, w Niemiec do dziś mieszkają potomkowie przedstawicieli przedwojennej Polonii, którzy spełniają kryteria mniejszości narodowej.

bESpOGuv

Dlatego Związek domaga się przyznania im oficjalnego statusu. Oznaczałoby to ochronę polskiej kultury i języka, a także wsparcie dla Polonii. Obecnie status mniejszości mają w Niemczech Duńczycy, Fryzowie, Romowie i Serbołużyczanie. Władze Niemiec nie ukrywają, że nie chcą rozszerzać tej listy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m90482.jpg ) ] (http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/szybki-internet-w-253-miejscowosciach,164,0,1632420.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Internet będzie szybszy. 253 miejscowości Jutro zakończy się realizacja jednego z czterech projektów budowy sieci szerokopasmowej w woj. pomorskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m277371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/raje-podatkowe-poslowie-chca-wyjasnien,29,0,1632541.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W tej sprawie wszyscy politycy są zgodni Politycy zgadzają się, że należy wyjaśnić sprawę nieopublikowania ustawy o opodatkowaniu działających w nich firmach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/m208400.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemyt-i-handel-bronia-nowy-raport,247,0,1632503.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niepokojący raport MSW. Rośnie liczba... W 2013 r. zostało skazanych 139 osób; o 20 więcej niż rok wcześniej
bESpOGuW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)