Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka jednego dziecka w Chinach. To będzie najwyższa kara

0
Podziel się:

Ponad milion dolarów kary ma zapłacić jeden z najbardziej znanych chińskich reżyserów - Zhang Yimou.

na zdj. Zhang Yimou
na zdj. Zhang Yimou (Vigerie Olivier/ABACA/EAST NEWS)

Twórca takich kinowych hitów jak _ Czerwone sorgo _ podpadł władzom, bo złamał politykę jednego dziecka. Kiedy ujawniły to media, reżysera postanowiono przykładnie ukarać.

Sprawa dzieci Zhang Yimou najpierw wywołała oburzenie chińskiej opinii publicznej. Kiedy media opisały, iż znany i hołubiony przez władze twórca ma troje dzieci, mało kto solidaryzował się z reżyserem. Przez media przetoczyła się fala negatywnych komentarzy, w których zwracano uwagę, że Chiny są państwem _ równych i równiejszych _. Władze postanowiły ukarać Zhanga Yimou i naliczyły mu prawie 7,5 miliona juanów kary za naruszenie polityki jednego dziecka.

To największa kara finansowa, którą nałożono na kogokolwiek od wprowadzenia polityki jednego dziecka pod koniec lat 70-ych ubiegłego wieku. Teraz internauci solidaryzują się z Zhang Yimou. W większości komentarzy przeważa opinia, że wymiar sankcji finansowych jest zbyt duży. Ostatnio chińskie władze poluzowały politykę jednego dziecka, ale nie została ona zniesiona.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy mówią o rewolucji, ale pełzającej Mimo złagodzenia części zapisów obowiązującej od lat 70. polityki planowania rodziny Chiny nie zamierzają rezygnować z jej podstawowych założeń.
Pekin zapowiada likwidację obozów pracy Chińscy komuniści mówią też o największej zmianie w polityce jednego dziecka od czasu jej ustanowienia przed ponad 30 laty.
Nowe prawo znacznie ukróci wolność słowa? Nowe przepisy, zgodnie z którymi rozpowszechnianie w internecie nieprawdziwych wiadomości grozi trzema latami więzienia, Chiny ogłosiły na początku września.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)