Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Polsce. Czego sobie życzy PO, jej koalicjant i opozycja

0
Podziel się:

Ustawa prorodzinna, o związkach partnerskich i polepszenie poziomu życia na wschodzie kraju - to tylko niektóre z postulatów koalicji i opozycji.

Dla Jacka Sasina najważniejsze są działania prorodzinne i prospołeczne</br>.
Dla Jacka Sasina najważniejsze są działania prorodzinne i prospołeczne</br>. (Witold Rozbicki / Reporter)

Nowy Rok za pasem, a wraz z nim nowe szanse i nowe marzenia. Także te związane z wyborami. Politycy dzielą się swoimi planami na przyszłość.

Jacek Sasin z PiS uważa, że przede wszystkim należy położyć nacisk na działania prospołeczne i prorodzinne.

- _ Marzyłoby mi się, gdyby przynajmniej część z ustaw proponowanych przez PiS, została przez ten parlament uchwalona. Chociażby narodowy program zatrudnienia i ustawy dotyczące polityki prorodzinnej albo prozdrowotnej _ - mówi Sasin.

Posłanka Śledzińska-Katarasińska z PO chciałaby zamknięcia procesu nowelizowania różnych kodeksów. Poza tym, według niej, jest jeszcze kilka bardzo ważnych spraw.

- _ Ja bym na przykład chciała, żeby ten Sejm się jakoś zachował i w pierwszej kolejności uchwalił ratyfikację konwencji przeciwko przemocy, a w drugiej kolejności ustawę o związkach partnerskich _ - wylicza posłanka.

Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że priorytetem na pewno nie jest ustawa o związkach partnerskich. Jak mówi, są poważniejsze problemy, na przykład poziom życia Polaków na wschodzie kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef centrum onkologii odwołany. Oto przyczyna Zarząd województwa dolnośląskiego odwołał Andrzeja Tatuśkę z funkcji dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Decyzja została uzasadniona m.in. koniecznością przeprowadzenia w placówce zmian w związku z wprowadzeniem pakietu onkologicznego.
Premier zapewnia, że ma pieniądze dla rodzin - _ Wszystkie ulgi uwzględniliśmy w budżecie na następny rok _ - mówi szefowa rządu.
PSL bez rzecznika. Bo dostał nową pracę Na razie żaden z posłów PSL nie przejął jego zadań.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)