Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Niemczech. Rosjanie będą doradzać niemieckim eurosceptykom

0
Podziel się:

Z ich usług skorzysta młoda partia Alternatywa dla Niemiec.

Nie widzę argumentów przeciw kontaktom z Rosjanami</br>- mówi szef AfD w Brandenburgii Alexander Gauland</br>
Nie widzę argumentów przeciw kontaktom z Rosjanami</br>- mówi szef AfD w Brandenburgii Alexander Gauland</br> (blu-news.org/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Rosyjscy dyplomaci będą doradzać eurosceptycznej niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD)
, która dostała się w tym roku do Parlamentu Europejskiego i odniosła spore sukcesy w wyborach lokalnych - podał dziś tygodnik _ Der Spiegel _.

Podczas spotkania kierownictwa AfD pod koniec listopada w ambasadzie rosyjskiej w Berlinie gospodarze zaoferowali niemieckim eurosceptykom _ strategiczne doradztwo _ - czytamy w najnowszym wydaniu magazynu politycznego.

Szef AfD w Brandenburgii Alexander Gauland wyjaśnił, że nie widzi argumentów przemawiających przeciwko _ podjęciu regularnych konstruktywnych kontaktów z Rosjanami _. Rosyjscy dyplomaci nie są _ jastrzębiami _, ponadto inne zaprzyjaźnione kraje nie wystąpiły z taką ofertą - tłumaczy Gauland, zwolennik powrotu do polityki dobrych kontaktów z Rosją, jak w czasach kanclerza Rzeszy Niemieckiej Ottona von Bismarcka.

Politycy Alternatywy dla Niemiec dementują pogłoski, że strona rosyjska próbuje zdobyć wpływ na partię, oferując jej działaczom kredyty finansowe. _ Der Spiegel _ zauważa, że szef AfD Bernd Lucke jest sceptycznie nastawiony do współpracy z Rosją.

AfD powstała wiosną zeszłego roku. W krótkim czasie stała się znaczącą siłą polityczną w Niemczech, nawołując do rezygnacji ze wspólnej waluty euro lub wykluczenia ze strefy euro krajów słabszych gospodarczo z południa Europy. Ostatnio mocno eksponuje problematykę bezpieczeństwa, sugerując, że jest ono zagrożone ze strony polskich i czeskich przestępców. Protestuje też przeciwko przyjmowaniu przez Niemcy imigrantów i islamizacji Niemiec.

W wyborach do Bundestagu jesienią 2013 roku uzyskała co prawda wynik poniżej 5-procentowego progu wyborczego, ale następnie weszła zarówno do Parlamentu Europejskiego, jak i do parlamentów lokalnych (landtagów) Saksonii, Turyngii i Brandenburgii. W sondażach osiąga poparcie w granicach 7 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/m328338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/stosunki-niemcy-rosja-merkel-o-putinie,44,0,1672492.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Merkel o Putinie: destabilizuje Europę To, co zrobił prezydent Rosji, _ nie może pozostać bez odpowiedzi _ - mówi kanclerz Niemiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/m324076.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt-na-ukrainie-sueddeutsche-zeitung,163,0,1666979.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "On jest winny rozlewu krwi na Ukrainie" Szef redakcji _ Sueddeutsche Zeitung _ nie ma wątpliwości, że choć Zachód popełnił liczne błędy, to wina leży po stronie Kremla.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/m309266.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stosunki-niemcy-rosja-coraz-gorsze-berlin,244,0,1666548.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Stosunki Niemcy-Rosja coraz gorsze? - Kto narusza zasady wspólnego życia w Europie, ten zagraża podstawom bezpieczeństwa i dobrobytu - powiedział szef niemieckiej dyplomacji na konferencji gospodarczej zorganizowanej przez dziennik Sueddeutsche Zeitung w Berlinie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)