Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Izraelu. Opozycja wzywa premiera do rezygnacji z wystąpienia w Kongresie USA

0
Podziel się:

Zaproszenie do wystąpienia w Kongresie, które Netanjahu otrzymał od skonfliktowanych z prezydentem Barackiem Obamą Republikanów, wywołało konsternację w Białym Domu.

Polityka w Izraelu. Opozycja wzywa premiera do rezygnacji z wystąpienia w Kongresie USA
(Tallicfan20 / domena publiczna)
bEKVxqad

Izraelska opozycja wezwała w sobotę premiera Benjamina Netanjahu do odwołania przemówienia w amerykańskim Kongresie. Padły argumenty, że kontrowersje wokół planowanego wystąpienia mogą zaszkodzić stosunkom Izraela z najważniejszym sojusznikiem.

Lider Izraelskiej Partii Pracy (Awoda) Isaak Herzog oświadczył, że kontrowersje protokolarne mogą przyćmić temat przemówienia Netanjahu, zaplanowanego na początek marca, czyli kwestię irańskiego programu nuklearnego.

Także stojący na czele centrowej partii laickiej Jesz Atid (Jest Przyszłość) Jair Lapid ocenił, że plany premiera _ poważnie szkodzą strategicznym stosunkom Izraela ze Stanami Zjednoczonymi _.

bEKVxqaf

Zaproszenie do wystąpienia w Kongresie, które Netanjahu otrzymał od skonfliktowanych z prezydentem Barackiem Obamą Republikanów, wywołało konsternację w Białym Domu. Oznajmiono, że zaproszenie jest złamaniem protokołu, a prezydent nie spotka się z izraelskim premierem podczas jego wizyty w Waszyngtonie.

Także wiceprezydent USA Joe Biden zapowiedział, że nie wysłucha przemówienia izraelskiego premiera z powodu podróży zagranicznej, której celu nie podano.

Czytaj więcej w Money.pl
Stany będą sprzedawać gaz LNG Europie? _ Zwiększając nasz eksport LNG, zapewnimy naszym sojusznikom na całym świecie bezpiecznego i godnego zaufania partnera handlowego i jednocześnie stworzymy nowe miejsca pracy w USA _.
Obama podpisał ustawę. Trudny kompromis Zarówno Republikanie jak i Demokraci usiłowali przy okazji prac nad budżetem ugrać coś dla siebie i zrealizować swoje cele polityczne kosztem przeciwników.
Premier oskarżany o nadużycia finansowe Śledztwo zajęło Kontrolerowi Państwa, Jozefowi Szapira prawie 4 lata.
bEKVxqaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)