Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Hiszpanii. Rządząca partia prowadzi w sondażu poparcia

0
Podziel się:

Partia Ludowa uzyskała ona jeden z najlepszych rezultatów w
ostatnim czasie.

Na czele Partii Ludowej stoi Mariano Rajoy</br>
Na czele Partii Ludowej stoi Mariano Rajoy</br> (Iker Parriza/cc/wikimedia commons)

Rządząca w Hiszpanii konserwatywna Partia Ludowa (PP) prowadzi w sondażu, którego wyniki zostały dziś opublikowane. Uzyskała ona jeden z najlepszych rezultatów w ostatnich sondażach. Socjaliści zajęli drugie miejsce, a nowe ugrupowanie - Podemos - trzecie.

28,6 proc. badanych popiera PP, która wybory w 2011 roku wygrała z rekordowym wynikiem 44,6 proc. Partia premiera Mariana Rajoya nie ma na prawej stronie sceny politycznej znaczącego rywala i jej największym problemem w tegorocznych wyborach będzie niska frekwencja. Z sondażu wynika, że około jedna piąta osób uczestniczących w poprzednich wyborach nie zamierza w tym roku głosować.

Według badania opozycyjna partia socjalistyczna (PSOE) straci w wyborach na rzecz nowej partii Podemos, wywodzącej się ze spontanicznego ruchu hiszpańskich Oburzonych, i uzyska 23,4 proc. głosów, w porównaniu z 28,8 proc. w poprzednich wyborach. Licząca rok Podemos może liczyć na zbliżony wynik, 23,2 proc. Z głosujących na socjalistów cztery lata temu, na Podemos ma zamiar zagłosować 18,7 proc.

Sondaż przeprowadziła pracownia NC Report w dniach 9-30 grudniach; wzięło w nim udział 1600 badanych.

Czytaj więcej w Money.pl
426 euro dla bezrobotnych bez zasiłku Decyzję o przyznaniu pomocy podjęli w poniedziałek premier Mariano Rajoy, przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców - sygnatariusze patku społecznego.
Niepodległość Katalonii. "To była porażka" _ - Byliśmy świadkami symulacji, zorganizowanej przez osoby będące zarazem sędziami procesu i jego uczestnikami _ - mówił Rajoy.
Pomniki, ulice i place skazanych za korupcję Niektórzy z burmistrzów i polityków odsiadują kary w więzieniu, innych postawiono w stan oskarżenia.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)