Notowania

transfery polityczne
27.07.2012 19:08

Polityczne transfery: Poseł Kownacki przystąpił do klubu PiS

Bartosz Kownacki jednak nie został posłem niezależnym i przystąpił do klubu PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Bartosz Kownacki (na zdj.) przystąpił do klubu PiS. Wcześniej tego dnia poseł opuścił klub Solidarnej Polski.

O przyjęciu Kownackiego do klubu parlamentarnego PiS poinformowało biuro prasowe klubu. Kownacki opuścił Solidarną Polskę po tym, jak wczoraj wieczorem zarząd SP postanowił zawiesić go na pół roku w prawach członka partii.

Według władz Solidarnej Polski Kownacki w wypowiedziach publicznych w ostatnich kilku dniach zapowiadał możliwość opuszczenia klubu SP oraz wyprowadzenia z niego pięciu posłów, celem założenia własnego koła parlamentarnego. Zdaniem liderów partii stanowi to oczywiste działanie na szkodę SP.

Na konferencji prasowej Kownacki mówił, że rozważa trzy możliwości: pozostanie posłem niezależnym, powołanie koła parlamentarnego lub powrót do PiS. Kownacki klub SP opuścił razem z Mariuszem Orionem Jędryskiem.

Jędrysek podkreślił, że jest posłem niezależnym i będzie szukał poparcia dla ustaw, które złożył wcześniej jako poseł Solidarnej Polski.

Dzisiaj mija termin do kiedy politycy, którzy opuścili PiS, mogą wrócić do tej partii. W połowie czerwca komitet polityczny PiS przyjął uchwałę, w której podkreślono, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Politycy PiS, liczą na powrót kilku posłów Solidarnej Polski. Zdaniem SP ultimatum Jarosława Kaczyńskiego miało na celu wyprowadzenie 5-7 posłów i rozbicie klubu SP w parlamencie. Jak twierdzą liderzy SP, _ nic z tych szumnych zapowiedzi nie zostało _, a klub będzie dalej funkcjonował.

Czytaj więcej w Money.pl
"To kolejna porażka Jarosława Kaczyńskiego" Zbigniew Ziobro ma powody do zadowolenia. Nikt nie zdecydował się wrócić do PiS.
W PiS liczą, że przejdzie do nich kilku posłów W piątek mija termin, do kiedy politycy, którzy opuścili PiS mogą powrócić do tej partii.
Zawieszeni w partii. Bo się wahali Posłowie - Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki - opuścili parlamentarny klub Solidarnej Polski. Będą posłami niezrzeszonymi.
Tagi: transfery polityczne, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz