Notowania

papierosy
24.04.2009 09:04

Politycy postraszą palaczy impotencją

Na papierosach pojawią się ilustracje sugerujące, że nikotyna wywołuje problemy z potencją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SuperFantastic/CC/Flickr)

Na paczkach papierosów pojawią się szokujące ilustracje przedstawiające raka krtani i płuc - informuje _ Dziennik _. Mają też być rysunki sugerujące, że nikotyna wywołuje problemy z potencją. Ministerstwo Zdrowia przygotowuje już odpowiednie przepisy.

Według _ Dziennika _ resort uznał, że dotychczasowe napisy na paczkach papierosów nie zdały egzaminu. Dlatego podpis pod rozporządzeniem o obrazkach ma pojawić się jeszcze w tym roku, a przepis ma zacząć obowiązywać w przyszłym.

Gazeta podkreśla, że propozycja ministerstwa podoba się Prawu i Sprawiedliwości. Jednak Ryszard Kalisz z SLD twierdzi na łamach gazety, że obrazki nie będą miały większego znaczenia.

Jego słowom przeczą badania Światowej Organizacji Zdrowia. Według nich, jak pisze dziennik, w każdym kraju, w którym zastosowano ten zabieg, liczba palaczy zmniejszyła się.

* [ Sejm przyspiesza prace nad ustawą antynikotynową ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;przyspiesza;prace;nad;ustawa;antynikotynowa,83,0,446035.html )
* [ Alkohol i papierosy. Francja zaostrza przepisy ]( http://news.money.pl/artykul/alkohol;i;papierosy;francja;zaostrza;przepisy,178,0,433330.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: papierosy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz