Notowania

berlusconi
26.09.2013 06:30

Politycy partii Berlusconiego grożą masowym wystąpieniem z parlamentu

Propozycję wystąpienia z parlamentu przedstawili politykom centroprawicowego Ludu Wolności Berlusconiego przewodniczący klubów tej partii w obu Izbach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Senatorowie i deputowani partii byłego premiera Włoch Silvio Berluconiego zagrozili w zbiorowym złożeniem mandatów parlamentarnych jeśli senacka komisja opowie się za wyrzuceniem go z izby wyższej. Berlusconi porównuje sytuację do zamachu stanu.

Propozycję wystąpienia z parlamentu przedstawili politykom centroprawicowego Ludu Wolności Berlusconiego przewodniczący klubów tej partii w obu Izbach. Została ona, jak podają włoskie media, gremialnie poparta przez senatorów i deputowanych w czasie środowego spotkania.

Chcą oni złożyć mandaty jeśli senacka komisja do spraw wyborów na posiedzeniu zapowiedzianym na 4 października opowie się za wygaśnięciem mandatu byłego szefa rządu.

Sprawa ewentualnego wygaśnięcia mandatu senatorskiego lidera centroprawicy trafiła we wrześniu pod obrady komisji po tym, gdy w sierpniu został on po raz pierwszy prawomocnie skazany na 4 lata więzienia za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset.

Obowiązująca ustawa przewiduje, że mandat parlamentarzysty wygasa, gdy otrzyma karę ponad 2 lat więzienia.

Podczas spotkania z politykami klubów parlamentarnych Ludu Wolności w obu izbach parlamentu w środę wieczorem Silvio Berlusconi oświadczył, że próba wyrzucenia go z Senatu to _ operacja wywrotowa _, która jego zdaniem _ obala państwo prawa _.

_ To najgorsze dni w moim życiu. Chcą mnie wyrzucić z powodu hańbiących zarzutów. Nie śpię od 55 dni _- podkreślił były premier. Dodał, że w rezultacie stresów i nerwów schudł ostatnio 11 kilogramów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz