Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Politycy we Włoszech. Pomysłowość nie ma granic

0
Podziel się:

Oryginalnością wykazują się między innymi przedstawiciele populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd.

Politycy we Włoszech. Pomysłowość nie ma granic
(Daveness_98/CC/Flickr)

Wprowadzenie obowiązkowej gry ma mandolinie czy ogólnokrajowe uznanie praktyki nudyzmu - to niektóre propozycje ustaw i przepisów zgłoszonych przez włoskich parlamentarzystów. Zajęli się nawet pochówkiem kanarków.

Pomysłowością wykazują się między innymi przedstawiciele populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd, który po raz pierwszy jest w parlamencie. Pochodzący z regionu Kampania Luigi Gallo złożył projekt ustawy, w którym proponuje wprowadzenie we wszystkich szkołach średnich w kraju obowiązkowej gry na mandolinie. Uważa on, że nadszedł czas, by zlikwidować _ nierówności _ między włoskimi uczniami w tej dziedzinie.

Odnotował, że niektórzy z gimnazjalistów z powodu braku takich właśnie kursów są wręcz zmuszani do gry na innych instrumentach. Jego propozycją ma zająć się komisja kultury Izby Deputowanych.

Swoistym rekordzistą jest deputowany Edmondo Cirielli, który w każdej kadencji parlamentu składa projekt poprawki do konstytucji, na mocy której powstałyby dwa księstwa - Salerno oraz Avellino i Benevento. Dzięki temu, jak mówi, można by przywrócić tym miejscom splendor sprzed wieków.

Z kolei Luigi Lacquaniti z postkomunistycznej lewicy przygotował wniosek o oficjalne uznanie praktyk naturystycznych po to, by w całym kraju, na plażach nad morzem, jeziorem czy nad rzeką, wyznaczano miejsca, gdzie będzie można opalać się nago bez narażania się na kary. Jego zdaniem turystyka tylko na tym skorzysta.

Przedstawiciel prawicowej, separatystycznej Ligi Północnej Stefano Allasia domaga się prawnej ochrony języka i kultury ludności mówiącej w dialekcie piemonckim. Wcześniej proponował już w niższej izbie parlamentu wprowadzenie całkowitego zakazu rzemieślniczej produkcji grappy, czyli wódki z winogron.

Deputowana Elvira Sannino z partii Forza Italia napisała zaś skrupulatny, złożony z 14 artykułów, projekt rozwiązań dotyczących pochówku i kremacji zwierząt domowych, w tym także kanarków i chomików.

Prasa zauważyła przy okazji, że wśród licznych osobliwych propozycji nie ma natomiast wniosku o uchylenie wciąż obowiązujących przepisów o zakazie praktykowania hochsztaplerstwa, zawartych w ustawie o bezpieczeństwie publicznym z 1931 roku.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)