Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
26.06.2012 09:01

Policjanci złapali pijanego kierowcę. Chciał ich przejechać

Pijany kierowca w nocy z poniedziałku na wtorek próbował przejechać policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Pijany kierowca próbował przejechać policjantów. Potem rozbił samochód na budynku jednej z bytomskich restauracji. Policjanci oddali kilka strzałów, zatrzymali agresywnych kierowcę i pasażera samochodu.

Jak poinformował aspirant sztabowy Adam Jakubiak z policji w Bytomiu, patrolujący około północy dzielnicę Karb policjanci usłyszeli ciągły głośny warkot samochodowego silnika. Gdy podeszli bliżej, zobaczyli bmw serii 7 kręcące kółka na parkingu sieciowej restauracji na rogu ulic Konstytucji i Wrocławskiej.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, skręcił, dodał gazu i ruszył na funkcjonariuszy. Policjanci oddali kilka strzałów w stronę uciekającego samochodu. Pociski nie trafiły w siedzących w samochodzie mężczyzn, lecz wystarczyły, by kierowca stracił panowanie nad kierownicą.

Samochód staranował otaczający restaurację płotek i zatrzymał się po uderzeniu w jej budynek. Agresywnie zachowujący się kierowca i pasażer zostali obezwładnieni i zatrzymani. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego z 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, pasażer - 21-letni bytomianin z ok. 2 promilami.

Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieją, będą przesłuchiwani, zostaną im też przedstawione zarzuty. Najprawdopodobniej odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy, a kierowca - dodatkowo - za jazdę po pijanemu. Na niego najpewniej spadną też koszty naprawy zniszczeń w restauracji.

Tagi: wypadki drogowe, kierowca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz