Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policjanci z Polski i Niemiec przeciw kibolom

0
Podziel się

W Lehnin na terenie Brandenburgii ćwiczyli wspólne operacje przeciwko stadionowym chuliganom.

Policjanci z Polski i Niemiec przeciw kibolom
(PAWEL JASKOLKA/REPORTER)
bErHukjp

W Słubicach dyskutowali o wspólnych działaniach po obu stronach granicy.

Ćwiczenia w brandenburskim Lehnin za zachód od Berlina zorganizowano na zakończenie czterotygodniowego szkolenia służącego doskonaleniu umiejętności zabezpieczania dowodów i dokonywania zatrzymań. W kursie w szkole policji w Oranienburgu uczestniczyło siedmiu funkcjonariuszy z Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi - poinformował rzecznik policji w Poczdamie Dietmar Keck.

_ Ćwiczenia są dowodem na to, że nie tylko rozmawiamy ze sobą, lecz także wspólnie się szkolimy i dokształcamy _ - powiedział pełnomocnik niemieckiej policji ds. współpracy z Polską Peter Salender. W listopadzie dziesięciu funkcjonariuszy z Łodzi weźmie udział w Brandenburgii w dwutygodniowym szkoleniu dla policjantów uczestniczących w akcjach związanych z wypadkami na autostradach.

bErHukjr

W Collegium Polonicum w Słubicach 46 ekspertów policyjnych z Polski i Niemiec dyskutowało nad możliwościami ścigania przestępców w regionie przygranicznym. Obowiązujące przepisy pozwalają funkcjonariuszom jednego kraju na kontynuowanie pościgu za podejrzanym na terytorium drugiego kraju - czytamy w oświadczeniu policji w Poczdamie. Policjanci są w takich przypadkach uprawnieni do przekroczenia granicy także samochodem służbowym.

Jak podkreślił rzecznik niemieckiej policji, przyjęte rozwiązania polsko-niemieckie idą znacznie dalej niż przepisy obowiązujące w innych krajach. W roku 2012 w pogoni za przestępcami niemieccy policjanci przekroczyli 37 razy granicę z Polską. W tym roku odnotowano już 48 takich przypadków.

W Świecku działa Polsko-Niemieckie Centrum Policji i Służb Celnych. Przedstawiciel Niemiec w tej placówce Ulf Buschmann powiedział, że współpraca polsko-niemiecka może służyć za przykład dla całej Europy. _ Jest to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców po obu stronach Odry _ - podkreślił niemiecki policjant.

Przestępczość, głównie kradzieże samochodów, stała się, po zlikwidowaniu kontroli granicznych w grudniu 2007 r., plagą mieszkańców niemieckich terenów graniczących z Polską. Niemieckiej policji udało się w ostatnim czasie zahamować wzrost liczby przestępstw i zwiększyć ich wykrywalność.

bErHukjx
Czytaj więcej w Money.pl
Dzięki szwedzkim mediom zatrzymali Polaka Piotr Ż. był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości trzema listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania.
Brawurowy napad. Ukradli 54 mln dolarów Dziesięciu uzbrojonych mężczyzn zaatakowało konwój przewożący pieniądze.
Ponad 60 pseudokibiców stanie przed sądem Młodzi mężczyźni po zdjęciu bramy z zawiasów, nie płacąc za bilety, weszli na teren stadionu.
Odpowiedzą za uprowadzenie i torturowanie Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
bErHukjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)