Notowania

wiadomości
12.03.2009 11:40

Policjanci wykręcają żarówki

W ramach oszczędności w części komisariatów na Pomorzu odłączono wyjścia z telefonów na miasto i komórki. Policjanci muszą też zmniejszyć zużycie paliwa, prądu, gazu i ogrzewania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Dziennik _ Polska _ pisze o narastających problemach finansowych pomorskiej policji. Z powodu oszczędności w budżecie, jakie poczyniło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w poniedziałek w części komisariatów odłączono wyjścia z telefonów na miasto i komórki. Policjanci z każdą sprawą muszą teraz schodzić do dyżurnego. Jak twierdzą, często z tego powodu tworzą się kolejki.

Dodatkowo w ramach oszczędności pomorski komendant nakazał ograniczyć szkolenia, wydawanie zgody na podróże służbowe i zmniejszyć liczbę zlecanych ekspertyz kryminalistycznych. Będzie można je przeprowadzić jedynie po wnikliwym przeanalizowaniu zasadności. Policjanci muszą też zmniejszyć zużycie paliwa, prądu, gazu i ogrzewania.
W niektórych komisariatach program oszczędnościowy potraktowano bardzo poważnie - aby używać mniej energii elektrycznej, wykręcono co drugą żarówkę.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Policjanci będą protestować przeciwko niskim budżetom ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/policjanci;beda;protestowac;przeciwko;niskim;budzetom,196,0,427972.html )
* [ Reforma emerytur mundurowych. Związkowcy będą protestować ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;reforma;emerytur;mundurowych,82,0,421458.html )
* [ Raport Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zolnierz;kosztuje;ponad;183;tys;zlotych,79,0,361807.html )[ - ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zolnierz;kosztuje;ponad;183;tys;zlotych,79,0,361807.html )**Żołnierz kosztuje ponad 183 tys. złotych**
* [ Raport Money.pl Wydajemy 88 tysięcy na jednego policjanta ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wydajemy;88;tysiecy;na;jednego;policjanta,97,0,363361.html )

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz