Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja policji
11.08.2014 13:33

Policjanci postrzelili mężczyznę. Był uzbrojony

51-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został raniony, trafił do szpitala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Funkcjonariusze zatrzymywali go po tym, jak użył broni i zranił właściciela firmy w Jarocinie. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu.

Jak poinformowała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, na razie nieznane są powody, dla których mężczyzna przed południem oddał strzały z broni myśliwskiej do właściciela komisu w Jarocinie. Ranny trafił do szpitala, strzelający odjechał z miejsca zdarzenia.

_ - Powiadomiona o zdarzeniu policja ruszyła w pościg za sprawcą. Uciekający nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym funkcjonariusze zajechali mu drogę w okolicy miejscowości Wałków. Gdy policjanci wyskoczyli z radiowozu, napastnik zaczął do nich strzelać. Ci zmuszeni byli użyć broni _ - powiedziała Liszczyńska.

51-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został raniony, trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności użycia broni przez mężczyznę.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersje wokół użycia broni przez policję _ Każdego mądralę, który krytykuje, zapraszam na strzelnicę _ - oświadczył Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.
Zbadają najpopularniejszą broń w Polsce Szacuje się, że w naszym kraju użytkownicy dysponują kilkoma milionami sztuk tej broni. Jest ona dość tania i nie wymaga uzyskania zezwolenia.
Ile osób podsłuchiwano w 2013 roku? Andrzej Seremet ujawnił w informacji dla Senatu, że prokurator nie wyraził zgody na wnioski o kontrolę operacyjną wobec 149 osób.
Tagi: akcja policji, działalność policji, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz