Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policjanci odpowiedzą za akcję w Magdalence

0
Podziel się:

Trójkę antyterrorystów oskarżono o zaniedbanie obowiązków i narażenie życia podwładnych.

Policjanci odpowiedzą za akcję w Magdalence
(PAP/Paweł Supernak)

Rozpoczął się ponowny proces trojga policjantów oskarżonych o zaniedbanie obowiązków podczas próby zatrzymania groźnych przestępców w Magdalence w 2003 roku. Podczas akcji zginęło dwóch policjantów a 16-tu zostało rannych. Antyterroryści odpowiadają przed sądem w Warszawie.

Grażynie Biskupskiej - byłej naczelnik wydziału ds. walki z terrorem kryminalnym Komendy Stołecznej Policji, Kubie Jałoszyńskiemu - byłemu dowódcy pododdziału antyterrorystycznego i Janowi P. - byłemu zastępcy komendanta stołecznego policji grożą kary do 8 lat więzienia.

Byli winni i zaniechali pewne sprawy - mówiła przed rozpoczęciem procesu przed Sądem Okręgowym matka poległego policjanta - Krystyna Szczucka.

POSŁUCHAJ KRYSTYNY SZCZUCKIEJ:

Jak tłumaczył jeden z oskarżonych - Kuba Jałoszyński - nie można było przewidzieć pułapki zastawionej przez gangsterów, dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie.

POSŁUCHAJ KUBA JAŁOSZYŃSKIEGO:

Pierwszy proces rozpoczął się w październiku 2005 roku. Wśród zarzutów znalazło się nierozpoznanie terenu akcji, brak na miejscu policyjnych strzelców wyborowych i karetek pogotowia. W związku ze sprawą przesłuchano ponad 100 osób.

W czerwcu 2006 roku sąd uniewinnił policjantów. Jednak rok później warszawski Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok i zdecydował o kolejnym procesie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)