Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja znalazła zwłoki w Zalewie Rybnickim. Bada, czy to ciało Wróbla

0
Podziel się:

Policjanci pobrali próbki DNA do identyfikacji.

Policja znalazła zwłoki w Zalewie Rybnickim. Bada, czy to ciało Wróbla
(PAP/Łukasz Szostek)

Ludzkie szczątki znaleziono późnym popołudniem w Zalewie Rybnickim - policjanci prowadzący tam ze strażakami akcję poszukiwania ciała byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla pobrali próbki do badań DNA, by potwierdzić ich tożsamość.

Jak poinformował Ryszard Czepczor z rybnickiej policji, fragment ludzkiego ciała zauważył w wodzie pieszy patrol przeczesujący brzegi zalewu kilkaset metrów od wcześniej przeszukiwanego miejsca, w płytkiej wodzie około trzech metrów od brzegu. Funkcjonariusze zauważyli szczątki późnym popołudniem, gdy wracali z wstrzymanych już tego dnia poszukiwań.

Zalew Rybnicki jako miejsce ukrycia zwłok Eugeniusza Wróbla śledczy wytypowali m.in. na podstawie zeznań jego syna, który w poniedziałek został aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem zabójstwa.

Fakt znalezienia w wodzie fragmentu ludzkiego korpusu potwierdzili ściągnięci na miejsce specjaliści. Szczątki wyłowiono i - po pobraniu próbek do badań DNA - odwieziono do zakładu medycyny sądowej. Ponieważ nad wodę opadła bardzo gęsta mgła, rejon znaleziska zostanie sprawdzony tylko w ograniczonym stopniu - poszukiwania na szeroką skalę mają zostać wznowione jutro rano.

Przebieg zdarzeń, który według śledczych, wskazywałby na zabójstwo, Grzegorz W. miał potwierdzić podczas sobotnich przesłuchań w prokuraturze. Na tej podstawie wczoraj postawiono mu zarzut zabójstwa. Podczas posiedzenia aresztowego podejrzany nie przyznał się do tego czynu, mimo to sąd postanowił o jego aresztowaniu.

Według ustaleń śledczych, do zbrodni - przy użyciu noża - doszło w domu Wróbla, potem zwłoki zostały przewiezione nad Zalew Rybnicki i tam wrzucone do wody. Wedle doniesień medialnych, wcześniej miały zostać poćwiartowane.

Szef rybnickiej prokuratury Jacek Sławik mówił, że podejrzany złożył śledczym obszerne wyjaśnienia, podając w nich wiele szczegółów, pozwalających na ustalenie przebiegu wydarzeń. Podczas przesłuchania Grzegorz W. zachowywał się - jak wyraził się prokurator Sławik - _ normalnie _.

Prokurator mówił, że w podobnych sprawach rutynowo powołuje się biegłych psychologów i psychiatrów, by wypowiedzieli się na temat stanu psychicznego sprawcy; w tym postępowaniu będzie podobnie.

Jak dotąd prokuratura nie potwierdziła motywu zbrodni. Według publikacji prasowych, mogło chodzić o nieporozumienia na tle finansowym. Prokurator odmawiał informowania o bliższych szczegółach śledztwa, m.in. odwołując się do uczuć rodziny zmarłego. _ - To wydarzenie ma przede wszystkim charakter wielkiej rodzinnej tragedii i nie chcemy szczegółami obciążać i tak już pewnie bardzo nadwątlonych uczuć i dobra pokrzywdzonych _ - podkreślił prokurator Sławik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;zamordowanego;wiceministra;trafil;do;aresztu,83,0,694867.html) Syn zamordowanego wiceministra trafił do aresztu Jest podejrzany o zamordowanie ojca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t113672.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/morderstwo;wiceministra;wznowiono;poszukiwania;ciala,189,0,694461.html) Morderstwo wiceministra. Wznowiono poszukiwania ciała Do zamordowania Eugeniusza Wróbla przyznał się jego syn.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)