Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja zatrzymała sprawcę podpaleń 19 samochodów

0
Podziel się:

33-letni gdańszczanin przyznał się do winy - poinformowała Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Mężczyzna składa wyjaśnienia.

Policja zatrzymała sprawcę podpaleń 19 samochodów
(PAP/Adam Warżawa)

Policja zatrzymała mieszkańca Gdańska, który minionej nocy podpalił na terenie kilku dzielnic 19 samochodów. 33-letni gdańszczanin przyznał się do winy - poinformowała Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Mężczyzna składa wyjaśnienia.

W nocy na kilku ulicach, głównie w gdańskich dzielnicach Suchanino i Siedlce spłonęło 19 samochodów. Jak poinformowała w piątek rano podkom. Siewert, auta były różnych marek i różnych roczników; ich wartość waha się od 1,5 tys. do 150 tys. zł.

Sprawca podpaleń został zatrzymany w swoim mieszkaniu w piątek ok. 7 rano. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy" - powiedziała Siewert. Jak wyjaśniła, zabezpieczone nagrania z monitoringu potwierdzają udział zatrzymanego mężczyzny w zdarzeniach.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób i dlaczego mężczyzna podpalał pojazdy.

Samochody były podpalane od ok. godziny 1 do 3:30 na obszarze o promieniu kilku kilometrów, m.in. na ulicach Kartuskiej, Skarpowej, Tarasy, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Górka. Pojazdy są częściowo lub całkowicie zniszczone.

W piątek rano Komendant Miejski Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę do wykrycia sprawcy lub sprawców podpaleń.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli podpalacza 19 aut Policja prowadzi dochodzenie, a o ogólnej wartości strat będzie można mówić za kilka godzin.
Paraliż Gdańska: nie jeżdżą pociągi. To przez... _ Ruch aut na Błędniku został wstrzymany. Na miejscu i w okolicach są policjanci, którzy kierują auta na wyznaczone objazdy _ - poinformowała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji.
Do końca czerwca zgłoszenia wniosków w budżecie obywatelskim Gdańsk wprowadził budżet obywatelski w tym roku: pierwsze projekty są właśnie realizowane.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)