Notowania

napad
25.01.2013 12:14

Policja zatrzymała małżeństwo napadające na kobiety

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu od pewnego czasu pracowali nad sprawami czterech rozbojów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Warszawska policja zatrzymała małżeństwo podejrzane o napady na starsze kobiety. Jedna z nich zmarła. Zatrzymanym postawiono zarzuty pięciu rozbojów, mężczyznę sąd aresztował na 3 miesiące. Obojgu grozi do 12 lat więzienia - poinformowała policja.

45-letni Cezary K. i jego 39-letnia żona Jolanta typowali swe ofiary, starsze kobiety, w sklepach. Szli za nimi, a na klatce schodowej mężczyzna napadał na nie.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu od pewnego czasu pracowali nad sprawami czterech rozbojów. Z ustaleń policji wynikało, że sprawcy obserwowali starsze kobiety w sklepach, a gdy widzieli, że mają one na sobie cenne przedmioty, szli za nimi. W momencie, gdy wytypowana ofiara weszła do klatki schodowej bloku była atakowana przez mężczyznę. Jego łupem padała głównie złota biżuteria. Sprawca był bardzo brutalny, zadawał uderzenia w tył głowy. Wszystkie pokrzywdzone, które były w wieku od 70 do 90 lat, trafiały do szpitali. Jedna z napadniętych kobiet zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Do rozwikłania sprawy powołano specjalna grupę funkcjonariuszy. Na jej zlecenie dzielnicowi zatrzymali Cezarego K. i jego żonę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo. Był również w przeszłości karany, m. in. odsiadywał wyrok za rozboje.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m213792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/slask;zatrzymano;sprawcow;napadu;na;lombard,230,0,1233126.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wpadł św.Mikołaj, który obrabował lombard Wodzisławska policja zatrzymała pięciu mężczyzn, którzy 6 grudnia napadli na lombard w Rydułtowach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m258501.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policjant;popelnil;samobojstwo;wczesniej;ranil;zone,168,0,1231784.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Policjant popełnił samobójstwo. Wcześniej ranił żonę Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na warszawskiej Pradze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m255217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strzelanina;przed;barem;w;gubinie;szukaja;sprawcy,169,0,1216937.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Strzelał do ludzi przed barem. Szukają sprawcy Jeden z rannych w ciężkim stanie przebywa w zielonogórskim szpitalu, życie drugiego nie jest zagrożone
Tagi: napad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz