Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojny gangów
14.03.2012 11:47

Policja zatrzymała grupę przestępczą. Złodzieje rabowali kasyna

Działali na terenie kilku województw. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 54 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Łódzcy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się rozbojami, włamaniami i niszczeniem mienia. Grupa napadała przede wszystkim na salony gier hazardowych, gdzie z automatów kradli od kilku do ponad 20 tys. złotych.

Rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka przekazuje, że w sumie zatrzymano 13 mężczyzn w wieku od 20 do 54 lat; są mieszkańcami województwa śląskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego. Zabezpieczono m.in. broń palną ostrą, łomy, nożyce do cięcia metalu, kominiarki, młoty i krótkofalówki. Odzyskano również mienie pochodzące z rozbojów oraz ponad 30 tys. zł.

Według wstępnych ustaleń grupa działała od blisko roku. Pierwsze włamania miały miejsce w kwietniu ub. roku w dzielnicy Polesie, Górna i Bałuty w Łodzi. Do kolejnych przestępstw doszło w sierpniu, wrześniu i październiku, zarówno w Łodzi, jak i na terenie powiatu piotrkowskiego, zgierskiego, bełchatowskiego oraz w Tychach. Okradano nie tylko salony gier, ale również puby, bary, sklepy, stacje benzynowe.

Wielokrotnie sprawcy do rozbojów używali niebezpiecznych narzędzi, takich jak łomy i młoty. Zastraszali nim właścicieli lokali, a następnie kradli gotówkę, opróżniając maszyny do gier. Maskowali się kominiarkami. Najczęściej napadu dokonywały cztery osoby.

Kącka przypomniała, że pierwszych członków gangu policja zatrzymała jeszcze w październiku 2011 roku. W ciągu dalszych miesięcy do marca tego roku zatrzymano kolejnych dziewięć osób. Część z nich przebywała już zakładach karnych i aresztach w związku z innymi sprawami.

Wszyscy usłyszeli m.in. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się rozbojami, włamaniami i niszczeniem mienia. W sumie grupa miała popełnić 90 przestępstw. Jak ustalono, grupą kierował 34-letni mieszkaniec Tychów.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
Wstrzymali rekrutację. Za dużo kandydatów Decyzją komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy przyjmowanie dokumentów od kandydatów zostało na razie wstrzymane do końca sierpnia.
Jarosław Wałęsa przed wypadkiem jechał za szybko. Będzie kara? Policja wystąpiła do Parlamentu Europejskiego o zgodę na pociągnięcie europosła do odpowiedzialności.
Wynieśli z pracy 1,5 tony masła i przyprawy Pięciu pracowników jednej z grodziskich firm ukradło z niej ponad 1,5 tony masła.
Tagi: wojny gangów, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz