Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piłka nożna
23.08.2013 10:13

Policja zatrzymała 10 osób w sprawie antylitewskiego transparentu

- Zidentyfikowaliśmy dużą, kilkunastoosobową grupę ultrasów. To oni przygotowali transparent, wnieśli go na trybunę, a następnie rozwiesili - mówi policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAWEL JASKOLKA/REPORTER)

Policja zatrzymała dziś rano dziesięć osób w związku z wywieszeniem antylitewskiego transparentu na meczu Lecha z Żalgirisem Wilno - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak powiedział, po meczu policja rozpoczęła identyfikację osób odpowiedzialnych za wywieszenie transparentu. Przedwczoraj informacje o nich przekazano prokuraturze prowadzącej śledztwo.

_ - Zidentyfikowaliśmy dużą, kilkunastoosobową grupę ultrasów (najbardziej radykalni kibice) - osób, które zajmują się oprawami meczowymi. To oni przygotowali transparent, wnieśli go na trybunę, a następnie rozwiesili _ - powiedział Borowiak. Dodał, że od godz. 9 zatrzymani są dowożeni do prokuratury.

Podczas rewanżowego meczu piłkarskiego w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a Żalgirisem Wilno grupa pseudokibiców wywiesiła transparent o treści: _ Litewski chamie, klęknij przed polskim panem _. Po tym spotkaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek zamknął trybunę, na której doszło do incydentu, na jeden mecz.

Za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z ich przynależnością narodową, etniczną, rasową czy wyznaniową grozi kara do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Atletico Madryt zremisowało z Barceloną Jako pierwsi gola strzelili gospodarze, ale w drugiej połowie Barcelona wyrównała.
Policja zabezpieczała 1634 mecze w 2012 roku Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że pomiędzy kibicami dochodzi do zaplanowanych bójek, czyli tzw. ustawek.
Kara dla kiboli za "litewskiego chama" Wojewoda wielkopolski zamknął trybunę, na której powieszono rasistowski baner. To nie koniec kar.
Tagi: piłka nożna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz