Notowania

policja
13.11.2012 07:37

Policja opublikowała zdjęcia chuliganów z 11 listopada

Komenda Stołeczna Policji opublikowała na swoich stronach internetowych pierwsze zdjęcia z wizerunkami uczestników burd podczas obchodów Święta Niepodległości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Komenda Stołeczna Policji opublikowała na swoich stronach internetowych pierwsze zdjęcia z wizerunkami uczestników burd, do których doszło w niedzielę na ulicach Warszawy podczas obchodów Święta Niepodległości.

Jak powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek zgodę na publikację wizerunków tych osób wyraziła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście. Wydział dochodzeniowo-śledczy KSP prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie udziału w zbiegowisku 11 listopada. _ Jego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie _ - powiedział Mrozek.

Zaapelował, aby osoby, które rozpoznają mężczyzn widniejących na zdjęciach, skontaktowały się policją dzwoniąc na numer 22 603 65 83 lub 997.

W niedzielę Marsz Niepodległości - zorganizowany m.in. przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny - został na kilkadziesiąt minut wstrzymany po tym, jak krótko po rozpoczęciu marszu na ul. Marszałkowskiej przy Żurawiej, w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. Policja była zmuszona do użycia broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego.

Rannych zostało 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala. Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom; sześć z nich trafiło do szpitali. 176 osób zostało doprowadzonych na komisariaty; 21 pozostaje w jednostkach policji, są to osoby podejrzewane m.in. o niszczenie mienia czy atak na funkcjonariuszy.

W poniedziałek prokuratura postawiła 7 osobom zarzuty czynnej napaści na policjantów. Sądy zaczęły rozpatrywać pierwsze sprawy w trybie przyspieszonym.

To kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach, gdy policja publikuje wizerunki chuliganów i pseudokibiców. Na początku listopada Komenda Stołeczna Policji opublikowała na swoich stronach internetowych zdjęcia 10 mężczyzn uczestniczących 12 czerwca w ulicznych burdach przed meczem Polska-Rosja, rozgrywanym w ramach Euro 2012. Po zajściach przed, w trakcie i po meczu zatrzymano w sumie 184 osoby.

Pod koniec maja 2011 roku KSP opublikowała na swoich stronach internetowych zdjęcia 30 warszawskich pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zamieszkach na bydgoskim stadionie Zawiszy 3 maja.

Wcześniej galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski opublikowano na stronie internetowej wielkopolskiej policji. Zgodę na publikację wydała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadząca śledztwo w sprawie zajść na stadionie podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań.

Czytaj więcej w Money.pl
Festiwal Mayday. 19 osób zatrzymanych za narkotyki Dziewiętnaście osób zostało zatrzymanych przez policję podczas festiwalu muzyki elektronicznej Mayday w Katowicach za posiadanie narkotyków. Znaleziono przy nich pojedyncze porcje marihuany, amfetaminy i ecstasy - na własny użytek.
Dziś marsze i manifestacje. Policja gotowa na... Na dziś w Warszawie planowanych jest jedenaście pochodów i manifestacji. Może w nich wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz