Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja kupuje taniej w internecie

0
Podziel się

Ceny w przetargach ogłaszanych przez policję spadły nawet o 70 procent.

Policja kupuje taniej w internecie
(Pryzmat/Dreamstime)
bEgxuLEB

Ceny w przetargach ogłaszanych przez policję spadły nawet o 70 procent - pisze _ Puls Biznesu _. A wszystko dzięki aukcjom elektronicznym.

Mała modernizacja pozwoliła polskiej policji oszczędzać tylko w pierwszym kwartale 6,3 milionów złotych brutto - podkreśla gazeta.

Jak czytamy w _ Pulsie Biznesu _, mundurowi postawili na nowatorstwo. Policja jako pierwsza i dotąd jedyna formacja w ramach MSWiA korzysta z aukcji elektronicznych. Dziennik wyjaśnia, że jest to etap procedury przetargowej, w której oferenci przez godzinę licytują między sobą cenę wykonywania danej usługi, sukcesywnie tę cenę obniżając. Potrzebna jest do tego platforma elektroniczna.

bEgxuLED

Jak czytamy, miarą oszczędności jest różnica między ostateczną ceną uzyskaną w wyniku licytacji a najniższą zaoferowaną przez dostawców pierwotnie.

_ Puls Biznesu _ podkreśla, że oszczędności są znaczące - dzięki temu systemowi policja zapłaciła przykładowo aż o 26 procent mniej za furgonetki. Ogromna jest też skala obniżek w przetargach na systemy informatyczne.

bEgxuLFe
wiadomości
prawo
KOMENTARZE
(0)