Notowania

Przejdź na
policja
17.05.2010 07:00

Policja kupuje taniej w internecie

Ceny w przetargach ogłaszanych przez policję spadły nawet o 70 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pryzmat/Dreamstime)

Ceny w przetargach ogłaszanych przez policję spadły nawet o 70 procent - pisze _ Puls Biznesu _. A wszystko dzięki aukcjom elektronicznym.

Mała modernizacja pozwoliła polskiej policji oszczędzać tylko w pierwszym kwartale 6,3 milionów złotych brutto - podkreśla gazeta.

Jak czytamy w _ Pulsie Biznesu _, mundurowi postawili na nowatorstwo. Policja jako pierwsza i dotąd jedyna formacja w ramach MSWiA korzysta z aukcji elektronicznych. Dziennik wyjaśnia, że jest to etap procedury przetargowej, w której oferenci przez godzinę licytują między sobą cenę wykonywania danej usługi, sukcesywnie tę cenę obniżając. Potrzebna jest do tego platforma elektroniczna.

Jak czytamy, miarą oszczędności jest różnica między ostateczną ceną uzyskaną w wyniku licytacji a najniższą zaoferowaną przez dostawców pierwotnie.

_ Puls Biznesu _ podkreśla, że oszczędności są znaczące - dzięki temu systemowi policja zapłaciła przykładowo aż o 26 procent mniej za furgonetki. Ogromna jest też skala obniżek w przetargach na systemy informatyczne.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: policja, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz