Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja: Ważne by nie jeździć na pamięć

0
Podziel się:

Mogą się pojawić miejsca parkingowe na pasach ruchu, wyłączone ulice lub ruch jednokierunkowy.

Policja: Ważne by nie jeździć na pamięć
(Piotr Kamionka/REPORTER)

W ten weekend szczególnie wokół cmentarzy czekają nas zmiany organizacji ruchu. Mogą się pojawić miejsca parkingowe na pasach ruchu, wyłączone ulice lub ruch jednokierunkowy.

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji podkreśla, że w drodze na nekropolie trzeba przygotować się na duże zmiany. Policjant przypomina, że w każdym przypadku należy wykonywać polecenia funkcjonariuszy kierujących ruchem i nie próbować ich przekonać do zmiany organizacji ruchu. Konkolewski zaznacza, że takie zdarzenia wciąż mają miejsce, ale prowadzą jedynie do kolejnych utrudnień w danym miejscu.

Marek Konkolewski przypomina, że ciężkie znicze nie powinny być przewożone na półce za tylną szybą, ale w bagażniku lub na podłodze. W sytuacji zderzenia lekki znicz nabiera ogromnego ciężaru i staje się bardzo niebezpieczny dla pasażerów, w których może uderzyć.

Podczas policyjnej akcji _ Znicz _ można spotkać więcej patroli policji nie tylko wokół cmentarzy, ale też na głównych trasach w kraju. Podczas kontroli policjanci sprawdzają tam głównie przekraczanie prędkości, trzeźwość, zapięcie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, ile wydamy na znicze, kwiaty i podróże we Wszystkich Świętych W tym roku połowa badanych deklaruje, że chce wydać na ozdoby jak najmniej.
Cmentarne hity. Trendy jesień 2014. Zobacz nowości "Szlachetne" kamienie, bogate wzornictwo i słuszne gabaryty - tak niektórzy stroją groby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)