Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja w Polsce. Wielka awaria systemu informatycznego

0
Podziel się:

Nie działa między innymi zbiór informacji o osobach podejrzanych i poszukiwanych.

Policja w Polsce. Wielka awaria systemu informatycznego
(Piotr Skraba/Reporter)

Awaria trwa już dobę. Nie działa Krajowy System Informacyjny Policji, czyli KSIP - jak wyjaśnia rzecznik policji Mariusz Sokołowski, informatycy intensywnie pracują nad przywróceniem systemu.

KSIP to zbiór informacji o osobach podejrzanych, poszukiwanych oraz tych, które usiłują ukryć swoją tożsamość. Znajdują się w nim również dane dotyczące skradzionego mienia.

- _ To awaria, która niezmiernie rzadko występuje w takich systemach. We wszystkich firmach, które korzystają z takich urządzeń, może wystąpi z raz w roku. Niestety, tym razem dotknęła naszej firmy. Natychmiast poinformowaliśmy firmę zewnętrzną o problemach i zaczęła ona pracę nad systemem, aby mógł pracować jak najszybciej _ - twierdzi Sokołowski.

Policja ma utrudnioną pracę, ale nie ma mowy o tym, żeby niemożliwe było identyfikowanie osób - dodaje Sokołowski zapewniając, że system padł z powodu awarii, a nie ataku hakerskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie gangi w Niemczech. Rekordowa liczba Liczba kierowanych przez Polaków organizacji przestępczych działających na terenie Niemiec znajduje się na poziomie najwyższym od pięciu lat - wynika z najnowszego sprawozdania Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA przedstawionego w środę w Berlinie.
Protest policji. Nie będą wystawiać mandatów Belgijscy policjanci, niezadowoleni z rządowych planów podniesienia im wieku emerytalnego, postanowili zrezygnować z wystawiania mandatów za drobne wykroczenia.
Tutaj rekrutują się terroryści ISIS. Zatrzymania Dwa tygodnie temu australijskie władze przeprowadziły akcję antyterrorystyczną, w ramach której zatrzymano 15 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)