Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja starła się z sympatykami Anonymous

0
Podziel się:

- Ludzie mają prawo do swoich codziennych zajęć w Londynie, do powrotu po pracy do domu bez poczucia strachu. Nie możemy tolerować przemocy - powiedziała rzeczniczka Scotland Yardu.

Policja starła się z sympatykami Anonymous
(PAP/EPA)
bEIMbErV

W Londynie, w pobliżu Pałacu Buckingham, doszło wieczorem do drobnych utarczek między policją a zamaskowanymi sympatykami ruchu Anonymous. Organizatorzy podobnych imprez zapowiadali _ marsz miliona masek _ w ponad 450 miastach świata, w tym w 22 w Wielkiej Brytanii.

W zeszłym roku marsz anarchistów w maskach, wzorowanych na bohaterze filmu _ Anonymous _, przyciągnął dwa tysiące osób. Policja dokonała 15 aresztowań. W tym roku policja spodziewała się dwóch i pół tysiąca _ masek _.

_ - Będziemy mieć większe transparenty, więcej fajerwerków, więcej ludzi i lepszy system nagłośnienia _ - reklamowali imprezę organizatorzy w mediach społecznościowych i zapowiadali blokadę miasta. Opublikowali też w internecie wideo z widokiem Parlamentu od strony Tamizy i przesłaniem do brytyjskiego rządu: _ Jesteśmy dla was poważnym zagrożeniem _.

bEIMbErX

Rzeczniczka Scotland Yardu powiedziała popołudniówce Evening Standards, że policja nie będzie tolerować zakłócania porządku.

- _ Ludzie mają prawo do swoich codziennych zajęć w Londynie, do powrotu po pracy do domu bez poczucia strachu. Nie możemy tolerować przemocy w centrum Londynu i operacja policji ma zapewnić bezpieczeństwo dzisiejszej nocy _ - stwierdziła.

Protest Anonymous zbiega się z rocznicą tak zwanego Spisku Prochowego - próby wysadzenia w powietrze angielskiego parlamentu w 1605 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki w USA. Setki ludzi protestuje Setki mieszkańców St. Louis wyszło na ulice, by protestować przeciwko działaniom policji. Tłum domagał się sprawiedliwości i zaprzestania rasistowskich praktyk.
Strzały w Turcji. Jedna osoba nie żyje, są ranni Ofiarą śmiertelną jest 24-letni mężczyzna. Jego pogrzeb ma się odbyć jeszcze dzisiaj.
Jerozolima demolowana. Zamieszki nie ustają Policja zatrzymała dziesiątki Palestyńczyków. Hamas atakuje rakietami.
bEIMbEsy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)