Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polak zastrzelony w Holandii. Chciał ognia

0
Podziel się:

Do tragedii doszło w Venlo na południu kraju. Policjanci twierdzą, że miał nóż i groził przechodniom

Polak zastrzelony w Holandii. Chciał ognia
(FaceMePLS/CC/Flickr)

W miejscowości Venlo w Holandii zmarł 22 - letni Polak, postrzelony przez tamtejszego policjanta. Ambasada RP w Hadze domaga się wyjaśnień w tej sprawie od holenderskich służb.

Janusz Wołosz, pierwszy sekretarz ambasady powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że według doniesień policji i mediów, wczoraj rano Polak chodził po ulicach z nożem i stwarzał zagrożenie dla przechodniów.

_ - O całym zdarzeniu dowiedzieliśmy się wczoraj po południu. Zostaliśmy poinformowani przez lokalną (Venlo) policję o tym wydarzeniu. Mężczyzna miał nożem grozić holenderskim przechodniom, a po wezwaniu policyjnego patrolu także funkcjonariuszom i miał stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób _ - powiedział.

Wyraził nadzieję, że strona holenderska szybko, rzetelnie i szczegółowo zbada okoliczności tragedii. Ambasada RP domaga się wyjaśnień, dlaczego policja zdecydowała się użyć tak drastycznego środka, aby obezwładnić Polaka i czy zachowano wszystkie holenderskie procedury.

_ - Policja holenderska postanowiła go unieszkodliwić. Użyto broni i w wyniku postrzału ta osoba zmarła _ - dodał Wołosz.

Sprawę bada lokalna prokuratura, która zajmuje się także wątkiem agresywnego zachowania 22-letniego Polaka, które doprowadziło do interwencji policji.

Ambasada w Hadze poinformowała, że mężczyzna pochodził z województwa kujawsko-pomorskiego. Pracował w jednej z holenderskich firm w Venlo.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania zdziwiona śmiercią Polaka 23-letni Polak trafił do miejskiego ośrodka dla bezdomnych w Sewilli w środę i tego samego dnia zmarł.
Jedenaście lat więzienia dla Polaka za... Sąd w Canterbury skazał 37-letniego Polaka Mariusza A. na karę pozbawienia wolności za próbę przemytu 11 kg kokainy.
Polak zablokował autostradę w Niemczech Pijany polski kierowca ciężarówki jechał pod prąd autostradą na południu Niemiec. Tylko cudem udało się uniknąć tragedii.
"rafcioo28" odkrył planetę i o tym nie wie Osoba posługująca się językiem polskim, ukryta pod loginem rafcioo28, okazała się pierwszym internautą, który znalazł tranzyt planety pozasłonecznej PH2b.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)