Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy z Tygrysami zatrzymali groźnego terrorystę

0
Podziel się:

Zatrzymany konstruował miny pułapki, przemycał broń oraz przygotowywał zamachy na żołnierzy sił koalicji.

Polacy z Tygrysami zatrzymali groźnego terrorystę
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Jednego z najgroźniejszych terrorystów zatrzymali polscy żołnierze sił specjalnych i komandosi z Afgańskich Tygrysów. Sabahun konstruował miny pułapki, brał udział w przemycie broni oraz przygotowywał zamachy na żołnierzy sił koalicji.

To dostarczane przez niego rakiety używane były do ostrzału baz koalicyjnych, w tym polskich w prowincji Ghazni. Dwa lata temu trafił on na listę najbardziej poszukiwanych talibańskich terrorystów JPEL (czyt. Dżejpel).

Zatrzymanie Sabahuna to nie jedyny sukces polskich i afgańskich komandosów w ostatnim tygodniu. Pod koniec maja przeprowadzono serię udanych operacji. W ich rezultacie zatrzymano ogółem siedmiu poszukiwanych rebeliantów, w tym kolejnego, z dalszych pozycji listy JPEL o pseudonimie Zabihuliah.

Zlikwidowano również dwa nielegalne składy broni i materiałów wybuchowych. Przechwycono i zniszczono ponad tonę materiałów wybuchowych, a także amunicję do moździerzy i granatników przeciwpancernych oraz broń strzelecką.

Czytaj więcej w Money.pl
W Afganistanie zaczęło się. Żołnierze... Teraz afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.
Weterani chcą odszkodowań od armii Pięciu żołnierzy rannych w Afganistanie, wnioskują o prawie trzy miliony złotych od osoby.
Afgańczycy są więzieni przez Brytyjczyków Zdaniem BBC, brytyjscy żołnierze bezprawnie przetrzymują 85 Afgańczyków podejrzanych o powiązania z rebeliantami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)