Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
01.06.2013 19:38

Polacy z Tygrysami zatrzymali groźnego terrorystę

Zatrzymany konstruował miny pułapki, przemycał broń oraz przygotowywał zamachy na żołnierzy sił koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Jednego z najgroźniejszych terrorystów zatrzymali polscy żołnierze sił specjalnych i komandosi z Afgańskich Tygrysów. Sabahun konstruował miny pułapki, brał udział w przemycie broni oraz przygotowywał zamachy na żołnierzy sił koalicji. *

To dostarczane przez niego rakiety używane były do ostrzału baz koalicyjnych, w tym polskich w prowincji Ghazni. Dwa lata temu trafił on na listę najbardziej poszukiwanych talibańskich terrorystów JPEL (czyt. Dżejpel).

Zatrzymanie Sabahuna to nie jedyny sukces polskich i afgańskich komandosów w ostatnim tygodniu. Pod koniec maja przeprowadzono serię udanych operacji. W ich rezultacie zatrzymano ogółem siedmiu poszukiwanych rebeliantów, w tym kolejnego, z dalszych pozycji listy JPEL o pseudonimie Zabihuliah.

Zlikwidowano również dwa nielegalne składy broni i materiałów wybuchowych. Przechwycono i zniszczono ponad tonę materiałów wybuchowych, a także amunicję do moździerzy i granatników przeciwpancernych oraz broń strzelecką.

Czytaj więcej w Money.pl
W Afganistanie zaczęło się. Żołnierze... Teraz afgańska armia i policja będą odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.
Weterani chcą odszkodowań od armii Pięciu żołnierzy rannych w Afganistanie, wnioskują o prawie trzy miliony złotych od osoby.
Afgańczycy są więzieni przez Brytyjczyków Zdaniem BBC, brytyjscy żołnierze bezprawnie przetrzymują 85 Afgańczyków podejrzanych o powiązania z rebeliantami.
Tagi: wojna w afganistanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz