Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
24.02.2014 18:47

Polacy w Wielkiej Brytanii. Protesty przed Downing Street

Około 300 osób protestowało po południu przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street przeciwko lekceważeniu Polaków przez brytyjskich polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(davekellam/CC/Flickr)

Około 300 osób protestowało po południu przed siedzibą brytyjskiego premiera na Downing Street przeciwko lekceważeniu Polaków przez brytyjskich polityków i demonizowaniu polskich imigrantów w mediach.

_ - Demonstracja to głos sprzeciwu wobec wystąpień polityków, którzy w ramach międzypartyjnych rozgrywek wykorzystują imigrantów, w tym Polaków, do zbijania politycznego kapitału _ - napisano w ulotce współorganizatora protestu stowarzyszenia Patriae Fidelis.

W liście otwartym przekazanym Downing Street przez stowarzyszenie oraz drugiego współorganizatora protestu - Forum Polskich Motocyklistów napisano, że w ostatnich miesiącach nasiliło się antypolskie nastawienie, za którego kulminację sygnatariusze uznali wypowiedź premiera Davida Camerona z 6 stycznia, w której zauważył, że Polacy niewspółmiernie obciążają brytyjski system dodatków rodzinnych na dzieci.

Sygnatariusze chcą, by premier Cameron _ jednoznacznie stwierdził, że Polacy powinni być traktowani na równi z innymi _. Bezpośrednim powodem demonstracji jest atak na 35-letniego polskiego motocyklistę 10 stycznia przed pubem we wschodnim Londynie.

_ - Jedynym powodem napadu było to, że miał na kasku biało-czerwoną flagę z napisem "Poland". Został on zaczepiony i ściągnięty z motocykla oraz pobity. Postanowiliśmy coś z tym zrobić, bo nie zgadzamy się z takimi objawami dyskryminacji _ - powiedziała PAP Izabella Bąk z Forum Polskich Motocyklistów (Polish Bikers).

_ - Jesteśmy tu legalnie, pracujemy, płacimy podatki, więc należy się nam szacunek. Tymczasem w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele artykułów, jakoby Polacy nadużywali gościnności _ - dodała. Demonstrację poprzedził przejazd około 60 motocyklistów spod pubu we wschodnim Londynie pod parlament.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy na Wyspach są nieszczęśliwi Prawie 60 procent Polaków, którzy po 2004 roku wyemigrowali do Wielkiej Brytanii odczuwa przygnębienie, a ponad 40 procent stres.
Szokujące zachowanie rosyjskiej policji Siły specjalne policji OMON przy wejściu na plac Maneżowy w Moskwie, przed murami Kremla, zatrzymują ludzi, których podejrzewają o zamiar wzięcia udziału w manifestacji zwołanej tam przez opozycję.
Opozycja stawia barykady na ulicach stolicy Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz