Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratorzy
18.02.2011 12:08

Polacy odpowiedzieli Rosjanom. Trwa pojedynek prokuratorów

Seremet: badania dotyczące przygotowań do lotu do Smoleńska zakończą się za kilka tygodni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Aktualizacja: 13:15

*Prokurator generalny Andrzej Seremet przedstawił efekty wizyty polskich prokuratorów wojskowych, którzy wrócili z Rosji. Dwaj śledczy przebywali w Moskwie od 2 lutego. Podpułkownik Karol Kopczyk i major Jarosław Sej nie przywieźli ze sobą żadnych dokumentów ani protokołów. Jednak wykryli wiele rozbieżności w zeznaniach kontrolerów z lotniska Siewiernyj. *

Prokurator Generalny Andrzej Seremet stwierdził, że wczorajsze wystąpienie rosyjskich ekspertów w sprawie katastrofy smoleńskiej było jedynie powtórzeniem _ w sposób bardzo uproszczony _ uprzednich tez Rosjan.

Seremet podkreślił, że polscy śledczy nie będą odnosić się do wczorajszej konferencji w Moskwie._ - __ To były dowolne wypowiedzi prywatnych osób, które nie wniosły żadnej wartości dla śledztwa - _ powiedział.* *

*POSŁUCHAJ ANDRZEJ SEREMET: *


Andrzej Seremet powiedział, że strona rosyjska przygotowuje 32 tomy akt, które będą przekazane Warszawie, a obecnie są sprawdzane w Moskwie. _ - Śledczy są gotowi do w najbliższym czasie do przeprowadzenia testów na Tu-154 o numerze 102 - _ zapowiedział. Dodał, że eksperyment służyć będzie identyfikacji dźwięków nagranych na taśmie z czarnych skrzynek. Na razie jednak jego przeprowadzenie jest niemożliwe ze względów technicznych.

_ - W perspektywie kilku tygodni powinien zakończyć się wątek polskiego śledztwa co do organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu - _ zapowiedział.

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/brudzinski;jedynym;honorowym;wyjsciem;jest;dymisja;premiera,94,0,773470.html) Brudziński: Jedynym honorowym wyjściem jest dymisja premiera *Ppłk Karol Kopczyk powiedział, że wraz z majorem Sejem wykonali wszystkie zadania, które zaplanowali i o których zrealizowanie strona polska wystąpiła w skierowanym do Rosji wniosku o pomoc prawną. _ Przesłuchaliśmy cztery osoby, ale łącznie odbyło się sześć przesłuchań. Wynikało to z potrzeby zadania przez nas dodatkowych pytań, na co strona rosyjska wyraziła zgodę. Przesłuchania trwały po 6-8 godzin. W ich trakcie umożliwiono nam zadanie wszystkich pytań, nie mieliśmy żadnych problemów – poinformował ppłk Kopczyk . _

Prokurator Kopczyk poinformował, że polskie pytania dotyczyły także spraw zawartych w unieważnionych protokołach.

*POSŁUCHAJ KAROLA KOPCZYKA:*


Płk Ryszard Filipowicz zdementował informacje _ Naszego Dziennika _ który napisał, że w wyniku kwerendy akt przeprowadzonej przez polskich prokuratorów wojskowych można stwierdzić, że generała Andrzeja Błasika nie było w kokpicie rządowego Tu-154M, który rozbił się w Smoleńsku. Płk Filipowicz powiedział, że śledczy nie zapoznali się z takimi dokumentami.

POSŁUCHAJ RYSZARDA FILIPOWICZA:

Mjr Jarosław Sej z kolei poinformował, że prokuratorzy uczestniczyli w zgrywaniu trzech kopii nagrań z czarnych skrzynek_ . - W toku tej czynności udokumentowano stan sejfu, potwierdziliśmy nienaruszalność pieczęci, dokonano fizycznych oględzin i skopiowania nośnika z rejestratora. Braliśmy udział w weryfikowaniu zgodności nośnika z oryginałem. Jedną z kopii zaliczymy do materiału dowodowego – _ wyliczył_ . _

Płk Ryszard Filipowicz powiedział, że kolejne wizyty polskich śledczych w Rosji nie są wykluczone._ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;rejestr;bledow;i;to;bardzo;powaznych,216,0,773848.html) Miller o raporcie: Rejestr błędów i to bardzo poważnych Szef MSWiA zapowiada, że polski raport na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej będzie bolesny dla naszej dumy narodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t132114.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;znow;gra;smolenskiem;polska;odpowiada;propaganda,29,0,773661.html) Rosja znów gra Smoleńskiem. Polska odpowiada: Propaganda Rosjanie znów całą winą za katastrofę Smoleńską obarczyli polskich pilotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t46502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;mon;o;konferencji;ruch;uprzedzajacy,108,0,773740.html) Szef MON o konferencji: ruch uprzedzający Bogdan Klich uważa, że rosyjska konferencja to klasyczny zabieg propagandowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;krytykuje;rosjan;propaganda;i;kuriozalne;zarzuty,18,0,773650.html) Klich krytykuje Rosjan: propaganda i kuriozalne zarzuty Były akredytowany przy MAK uważa, że Rosjanie powinni _ popatrzeć na swoje błędy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;smolenskim;komisja;nie;zwleka,168,0,769192.html) Miller o raporcie smoleńskim: Komisja nie zwleka Szef MSWiA odpiera zarzuty, że polska komisja celowo zwleka z zakończeniem pracy, by nastąpiło to w okolicach rocznicy tragedii.
Tagi: prokuratorzy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz