Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy nie chcą ograniczenia swobody zgromadzeń

0
Podziel się:

Większość Polaków (57 proc.) twierdzi, że mamy tyle wolności zgromadzeń, ile powinniśmy mieć.

Polacy nie chcą ograniczenia swobody zgromadzeń
(Reporter)

39 proc. Polaków twierdzi, że potrzebne są prawne ograniczenia swobody zgromadzeń dla polityków, związkowców i działaczy różnych ruchów społecznych. Przeciwnego zdania jest 43 proc. badanych, a 14 proc. nie ma zdania - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Z sondażu _ Jak korzystamy z wolności zgromadzeń? _, który wynika, że opinie Polaków w sprawie prawnego ograniczenia swobody zgromadzeń są podzielone. 39 proc. badanych jest za dodatkowymi ograniczeniami, a przeciwnego zdania jest 47 proc. ankietowanych.

Za większymi niż obecnie karami za nadużycie swobody zgromadzeń opowiada się 43 proc. Polaków i dokładnie tyle samo - przeciw wprowadzeniu takich kar.

Jednocześnie większość Polaków (57 proc.) twierdzi, że _ mamy tyle wolności zgromadzeń, ile powinniśmy mieć _, zaś 16 proc. badanych uważa, że mamy jej _ za dużo _, a niemal tyle samo (14 proc.), że _ za mało _.

Wśród odpowiedzi na pytanie, jak politycy, związkowcy oraz działacze różnych ruchów społecznych korzystają z wolności zgromadzeń, dominują odpowiedzi _ raz mądrze, a raz nadużywają _ (44 proc.). 27 proc. badanych jest zdania, że jej _ nadużywają _, zaś 19 proc., że _ korzystają mądrze _ z tej wolności.

Według TNS OBOP, _ stan opinii publicznej w kwestii wolności zgromadzeń i jej dodatkowych ograniczeń prawnych jest taki, że zwolennicy nowych regulacji musieliby wykonać dużą pracę, żeby przekonać do swoich pomysłów prawnych większość społeczeństwa, i to mimo że znaczna jego część krytycznie ocenia korzystanie z wolności zgromadzeń przez polityków, działaczy związkowych i działaczy ruchów społecznych _.

Sondaż zrealizowano w dniach 8-11 grudnia 2001 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3,1 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.

Czytaj o wynikach innych sondaży
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;zaufania;do;politykow;najgorzej;postrzegany;jaroslaw;kaczynski,68,0,993092.html) Nie ufa mu połowa Polaków. Zyskuje rywal W najnowszym rankingu zaufania do polityków liderowi ufa aż 72 proc. Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t41092.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obop;polacy;niechetni;przyjeciu;europejskiej;waluty,13,0,991757.html) W tej sprawie opór Polaków wyraźnie rośnie Dwie trzecie Polaków - 62 proc. - twierdzi, że wprowadzenie europejskiej waluty będzie niekorzystne dla naszego kraju. Zwolenników euro jest zaledwie 12 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t85982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cbos;przybywa;pesymistow,40,0,991016.html) W kraju coraz gorzej. Tak nam się wydaje Nastroje społeczne pogarszają się drugi miesiąc z rzędu, częstsze niż w listopadzie jest przekonanie, że pogorszy się ogólna sytuacja w kraju.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)