Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy aresztowani pod zarzutem cybernetycznego ataku

0
Podziel się:

Dwóch Polaków w wieku trzydziestu kilku lat aresztowano w hotelu na
londyńskim lotnisku Heathrow w toku policyjnego dochodzenia w sprawie cybernetycznego ataku w Manchesterze.

Polacy aresztowani pod zarzutem cybernetycznego ataku
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)
bEKGHBpN

Do aresztowania doszło w hotelu na londyńskim lotnisku Heathrow. To wynik policyjnego dochodzenia w sprawie cybernetycznego ataku na firmę w Manchesterze - podała BBC.

Nazwy angielskiej firmy nie ujawniono. Efektem ataku było czasowe unieruchomienie jednej z jej stron internetowych w celu szantażu. Według czwartkowego wydania popołudniówki _ Manchester Evening News _, to największy tego rodzaju atak, z którym miejscowa policja miała do czynienia.

- _ Aresztowania dowodzą, że manchesterska policja podchodzi bardzo poważnie do przestępczości cybernetycznej i wymuszania haraczu i będzie energicznie je ścigać _ - cytuje gazeta inspektora Chrisa Mossopa.

bEKGHBpP

W dochodzeniu współpracują policje brytyjska, polska i amerykańska.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy zaatakowali rządowe strony. Gdzie? Do ataku doszło w dniu 63. rocznicy rozpoczęcia wojny koreańskiej (1950-53), w wyniku której doszło do podzielenia Półwyspu Koreańskiego.
Korea Północna bez broni nuklearnej? - Pjongjang musi zrezygnować z posiadania broni nuklearnej - ustalili prezydenci USA i Chin.
Hakerzy zaatakowali premiera, który jest gejem Di Rupo powiedział, że nie zdecydował jeszcze, czy złoży skargę w sprawie włamania do skrzynki mailowej.
bEKGHBqq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)