Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy boją się napaści ze Wschodu

0
Podziel się:

"Rossijskaja Gazieta" ze zdziwieniem zauważa, że Polacy poważnie biorą pod uwagę możliwość napaści ze strony Rosji.

Polacy boją się napaści ze Wschodu
(BBN)
bEKzYAbV

Tak _ Rossijskaja Gazieta _ komentuje zapowiedź wzmocnienia oddziałów wojskowych na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dziennik ze zdziwieniem zauważa, że Polacy poważnie biorą pod uwagę możliwość napaści ze strony Rosji.

Rządowa gazeta przypomina, że szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak zapowiedział przerzucenie znacznej części polskich oddziałów do baz zlokalizowanych na granicach z: Ukrainą, Białorusią i Rosją.

Dziennik podkreśla, że w przygotowanej, nowej strategii obronnej naszego kraju, pierwszy raz od 1989 r. pojawił się punkt, wskazujący na możliwość bezpośredniego udziału Polski w działaniach wojennych. Oznacza to, że nie tylko wojsko, ale wszyscy Polacy powinni być gotowi na taką ewentualność.

bEKzYAbX

_ Rossijskaja Gazieta _ dodaje, że taka strategia tworzyła się w trakcie zaostrzenia kryzysu ukraińskiego i stała się odpowiedzią na rosnące w Polsce przekonanie, że Rosjanie zajmą Ukrainę i ruszą na Polskę.

Dziennik zauważa też, że z jednej strony eksperci uspokajają, iż Polakom nie grozi atak ze strony Rosji, a z drugiej Warszawa zwiększa wydatki na wojsko.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą wydalić rosyjskiego dziennikarza. Za co? Rosyjski korespondent Leonid Swiridow, któremu MSZ odebrało akredytację, może zostać wydalony z Polski.
Polska wśród największych wrogów Rosji Według sondażu wśród najlepszych przyjaciół Rosji znalazły się: Chiny, Białoruś, Kazachstan i Indie.
"Zielone ludziki" w Polsce? Szykujemy się na ich atak Minister obrony podkreślił, że w Polsce obawa przed ich inwazją jest większa niż gdzie indziej.
bEKzYAcy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)